دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 79731
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ دی, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
 •   

  امروز شاهد تصمیمات خودمحور کدخدایان در روستا نیستیم/تشکیل شوراهای اسلامی یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

  جلسه شورای هماهنگی دهستان حبله رود بخش مرکزی فیروزکوه ویژه روستاهای مزداران، انزها، گذرخانی، ماهیان، دهگردان، گچه و آتشان در روستای مزداران برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای هماهنگی دهستان حبله رود از توابع بخش مرکزی فیروزکوه ویژه روستاهای مزداران، انزها، گذرخانی، ماهیان، دهگردان، گچه و آتشان روز سه شنبه ۲۵ دی […]


  جلسه شورای هماهنگی دهستان حبله رود بخش مرکزی فیروزکوه ویژه روستاهای مزداران، انزها، گذرخانی، ماهیان، دهگردان، گچه و آتشان در روستای مزداران برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای هماهنگی دهستان حبله رود از توابع بخش مرکزی فیروزکوه ویژه روستاهای مزداران، انزها، گذرخانی، ماهیان، دهگردان، گچه و آتشان روز سه شنبه ۲۵ دی ماه در محل مسجد روستای مزداران، برگزار شد؛ از عمده مسائلی که در این نشست  از سوی دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای مذکور مطرح شد می توان به لایروبی رودخانه ها، مسئله آب شرب، افزایش بافت روستا، مسیرهای دسترسی، اینترنت پر سرعت، سوله های ورزشی اشاره داشت.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، عصر روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی دهستان حبله رود با اشاره به اهداف جلسات شورای هماهنگی روستاها از اطلاع رسانی خدمات ارائه شده توسط دولت (ادارات شهرستان) و شوراهای اسلامی نام برد و گفت: همفکری و ارائه راهکارهای اجرایی توسط مسئولان روستایی و شهرستانی از دیگر دستاوردهای جلسات شوراهای هماهنگی است؛ در این جلسات اعضای شوراهای اسلامی روستا با فرآیند خدمات اجرایی در چهارچوب قانون آشنا می شوند و بایستی این اطلاعات را برای اهالی روستا نیز بازگو کنند.

  وی در ادامه اعلام کرد: امروزه شاهد هستیم بخش قابل توجهی از مسائل و مشکلاتی که در جلسات شورای هماهنگی قبل مطرح بود، برطرف شده که این امر نیز نشان از اثربخشی این جلسات دارد.

  فرماندار شهرستان فیروزکوه ضمن بیان اینکه امروزه دیگر شاهد تعیین تکلیف خودمحور کدخدایان در روستا نیستیم، گفت: از مهم ترین دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی، می توان به تشکیل شوراهای اسلامی اشاره کرد.

  وی با تأکید بر سکونت و حضور مستمر اعضای شورای اسلامی و دهیاران در روستا بیان داشت: منتخبان مردم محدودیت هایی دارند که آن ها را از تصمیم گیری های شخصی باز می دارد؛ با توجه به مسئولیت هایی که دارند، نمی توانند اقداماتی از قبیل سکونت در خارج از روستا داشته باشند؛ بودجه و اعتبارات محدود است و بایستی با مدیریت هزینه شود؛ روستاها برنامه محور حرکت کنند؛ همفکری جوانان، معتمدان و … روستاها در برنامه ریزی برای بودجه دهیاری ها می تواند نقش اثربخشی داشته باشد که باید به این امر توجه ویژه ای شود.

  یوسفی جمارانی هم چنین خاطر نشان کرد: نیازهای روستا با بررسی های دقیق اولویت بندی شوند تا بتوان با اعتبارات موجود آنها را مرتفع ساخت؛ به این نکته توجه شود که جلسات شورای اسلامی، حتماً با حضور هر سه عضو تشکیل شوند؛ یکی از مهم ترین راهبردهای توسعه فیروزکوه گردشگری است، لذا مسئولان روستایی توجه ویژه ای به مدیریت پسماند داشته باشند تا حضور گردشگران در روستاها و مناطق گردشگری شهرستان منجر به نتایج مخرب نشود.

  فرماندار فیروزکوه با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیان کرد: مسئولان روستایی جهت ایجاد امید و نشاط با مردم گفت و گو و اقدامات صورت گرفته را برایشان بازگو کنند.

  قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از دستاوردهای جامعه پس از انقلاب اسلامی، افزایش آگاهی مردم، شفافیت و پرسشگری است.

  وی ضمن بیان اینکه شرایط زندگی مردم طی عمر ۴۰ ساله انقلاب بهبود یافته است، افزود: قطعاً همچنان مشکلاتی در کشور وجود دارد که با احساس مسئولیت و تلاش مرتفع خواهند شد؛ در طول تاریخ هیچ کشوری مانند ایران مورد تهاجم و تحریم قرار نگرفته است اما کشور ما با روستاهای پویا و پربار دارای ظرفیت داخلی بسیار بالایی است؛ روستائیان بایستی در جهت ایجاد درآمد پایدار در روستا، وحدت داشته باشند؛ اعتبارات روستایی مبالغ قابل توجهی هستند که نباید بدون برنامه ریزی و در مسیرهای غیرضروری هزینه شوند.

  میرزایی نیکو ابراز کرد: از تمام طرح هایی که به رشد و تعالی جایگاه روستا کمک کند استقبال خواهیم کرد؛ همواره در تلاش هستیم تا مشکلات فیروزکوه و روستاهای تابعه را در سطح شهرستان، استان و ملی پیگیری و برطرف سازیم.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها