دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 79485
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
 •   

  برخی از متخلفانی که محاکمه شدند، مالیات پرداخت نمی‌کردند! /ملاک نمایندگان جمع‌آوری رای نباشد

  امام جمعه موقت تهران با تاکید بر لزوم اصلاح روند دریافت مالیات گفت: برخی از متخلفانی که در دادگاه قضایی محاکمه شدند، با وجود داشتن ده‌ها حساب بانکی و گردش مبالغ کلان مالیات نمی‌دادند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های این هفته(۲۱ دی ماه ۹۷) تهران پس از توصیه خود […]


  امام جمعه موقت تهران با تاکید بر لزوم اصلاح روند دریافت مالیات گفت: برخی از متخلفانی که در دادگاه قضایی محاکمه شدند، با وجود داشتن ده‌ها حساب بانکی و گردش مبالغ کلان مالیات نمی‌دادند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های این هفته(۲۱ دی ماه ۹۷) تهران پس از توصیه خود و عموم مردم به رعایت تقوای الهی به درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و اظهار داشت: با فقدان آیت‌الله هاشمی شاهرودی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای چنین مشترک و دراز مدت را با او در فراز و نشیب‌های دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم.

  وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی به بودجه ۹۸ کشور است. لایحه بودجه تبیین‌کننده نقشه راه یک کشور در طول یک سال می‌باشد. برخی از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی می‌گویند نقشه راه را به ما بگویید و بودجه را ارائه دهید تا ما تحلیل خودمان از حوزه‌های گوناگون را بگوییم.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: تفاوت معناداری بین لایحه بودجه سال ۹۸ با سال‌های گذشته به جز افزایش ارقام متناسب با تورم دیده نمی‌شود. اقدامات شفاف‌سازی و قدم‌های کوتاهی برای کاهش برخی از هزینه‌ها برداشته شده اما این اقدامات متناسب با تحول و حرکت به سمت بودجه مبتنی بر عملکرد نیست.

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: نگاه به نظام بودجه‌ریزی باید در کوتاه مدت تغییر کند. باید در سه حوزه سیاست‌های مالی، سیاست‌های پولی و نظام بانکی کشور شاهد تغییر باشیم.

  وی هم‌چنین در تکمیل اظهاراتش بیان داشت: اگر سیاست‌های پولی اصلاح نشود پدیده تورم از جامعه دور نخواهد شد. اگر نظام بانکی اصلاح نشود، رشد نقدینگی برای کشور چالش‌های اقتصادی جدی خلق می‌کند‌.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: باید شاهد تغییر در ساختار مالیاتی کشور باشیم. ساختار مالیاتی کشور ساختار قابل قبولی نیست. امروز صاحب‌نظران می‌گویند که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد فرار مالیاتی داریم یعنی رقمی برابر با حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان.

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد اصلاح نظام مالیاتی را به منزله افزایش نرخ مالیات ندانست و گفت: جامعه در حال رشد و رکود می‌تواند پرداخت‌های مالیاتی داشته باشد. ما با نظام مالیاتی فراگیر، جامع و عادلانه فاصله بسیار زیادی داریم.

  وی ادامه داد: مالیات باید متناسب سود هر سال دریافت شود. نرخ مالیاتی نباید افزایش پیدا کند اما فرار مالیاتی یعنی ستم به کسانی که مالیات پرداخت می‌کنند.

  امام جمعه موقت تهران

   

  خطیب موقت نماز جمعه تهران بر لزوم افزایش پایه‌های مالیاتی تاکید و مطرح کرد: ما از بسیاری از حوزه‌ها مالیات دریافت نمی‌کنیم. برخی از متخلفانی که دستگاه قضایی آن‌ها را محاکمه کرد، ده‌ها حساب بانکی داشتند اما یک ریال مالیات پرداخت نکرده بودند.

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: همه دستگاه‌ها باید اطلاعات را طبق قانون در اختیار دستگاه مالیاتی قرار دهند. در کشوری که نظام استکبار این تنگناها را خلق کرده است باید اصلاح ساختار مالیاتی کشور در اولویت قرار بگیرد و این نیازمند توجه ویژه نمایندگان مجلس است.

  وی خطاب به نمایندگان مجلس یادآور شد: مراقب باشید مبادا یک ریال اضافی از خواهران و برادران مومن دریافت کنید چرا که حرام است. نمایندگان محترم مجلس پایه‌های جدید مالیاتی را خلق کنند.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران دومین قدم برای اصلاح سیاست‌های مالی را کاهش‌ هزینه‌ها عنوان کرد و افزود: هزینه‌ها باید کاهش پیدا کند. بدون کاهش هزینه‌ها نمی‌توان قدمی برداشت. افزایش حقوق‌ها متناسب با منابع واقعی بودجه تعیین شود.

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در ادامه اظهاراتش بیان داشت: ما در ظاهر می‌گوییم حقوق کارمندان را ۲۰ درصد افزایش دادیم ولی حقیقت این است که ارزش پول کارمندان را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داده‌ایم.

  وی اضافه کرد: اعتبارات یک نهاد در سال ۹۳ معادل ۷۵ میلیارد تومان بودجه بنا بر تصویب مجلس داشته که ۹۷ میلیارد تومان دریافت کرده است. این چه ضابطه‌ای است. نهادی که می‌خواهد برای نظام خلق قدرت داشته باشد باید منافع ملت ایران را ببیند.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: مصوب این بودجه در سال ۹۴ معادل ۱۱۹ میلیارد تومان بوده که بیش از ۱۳۰ میلیارد اختصاص پیدا کرده است. کدام قانون در چنین وضعیتی این اجازه را می‌دهد؟

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد بر همین اساس عنوان کرد: بودجه این نهاد هر سال افرایش پیدا کرده و در طول سال‌های ۹۳ تا ۹۸ حدود ۲۲۵ درصد رشد داشته است. ما باید در جهت کاهش هزینه‌ها حرکت کنیم.

  وی به لزوم کاهش بدهی‌های دولت اشاره کرد و ابراز داشت: باید هزینه‌ها کاهش پیدا کند تا بدهی‌ها هم کاهش پیدا کند. ما در چند سال اخیر شاهد رشد بدهی‌های دولت هستیم.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه بیان داشت: دولت اگر مشکلی دارد می‌تواند با نظارت بانک مرکزی از صندوق توسعه کمک بگیرد. خدا را شاهد می‌گیرم که اگر منافع بلندمدت ملت را ببیند، در حوزه‌های انتخابیه‌تان آبرومند خواهید بود حتی اگر رای نیاورید. ملاک نمایندگان محترم نباید جمع‌آوری باشد.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :