دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 79415
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
 •   

  هاشمی نمرده و نمی‌میرد / تا نظام اسلامی هست، هاشمی زنده است

  رئیس جمهور با تاکید بر این‌که تا نظام اسلامی هست هاشمی هست، گفت: تا ایران هست، هاشمی هست تا جاده و خیابان انقلاب هست هاشمی هست. او نمرده و نمی‌میرد، او جایگاه رفیع در میان مردمان قدرشناس داشت. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار […]


  رئیس جمهور با تاکید بر این‌که تا نظام اسلامی هست هاشمی هست، گفت: تا ایران هست، هاشمی هست تا جاده و خیابان انقلاب هست هاشمی هست. او نمرده و نمی‌میرد، او جایگاه رفیع در میان مردمان قدرشناس داشت.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: جلسه با شکوه امروز برای تعظیم و احترام در برابر شخصیت بلندیست که بر گردن همه ما ملت، انقلاب، عزت ایران و نوع اندیشی اسلامی حق بزرگی دارد.

  وی گفت: هاشمی در طول زندگی همواره برتر و بالاتر از اون منصب و جایگاهی بود که در آن قرار گرفته بود.

  تلاش در جهت چاپ مجله «مکتب تشیع»

  رئیس جمهور افزود: در قم قبل از نهضت انقلاب اسلام که یک طلبه پرشور بود در فکر آن بود که از قلم بزرگان حوزه استفاده شود و مجله را با عنوان «مکتب تشیع» منتشر کند که شاید در شرایط فعلی چاپ یک محله ساده بنظر آید اما در آن برهه بسیار کار پبچیده‌ای بود و در آن زمان به همچین کسی می‌گفتند روزنامه نویس … .

  وی عنوان کرد: نوع اندیشی آن طلاب جوان با استعداد را در نظر بگیرید؛ در نهضت اسلامی که از آعاز از شاگردان و همراهان امام بود همواره به عنوان نخبه حوزوی تلاش می‌کرد. او در شرایط سخت راجع به فلسطین کتاب نوشت.

   

  هاشمی اموالش را چه کرد؟

  حجت‎الاسلام روحانی با بیان این‌که هاشمی اموالش را در راه خدا داد، بیان داشت: او بود که بسیاری از طلبه‌ها را حمایت مادی و معنوی کرد.

  وی ادامه داد: امروز اینجا جمع شدیم تا بگویم هاشمی زنده و تفکر و اندیشه، صبر، مدارا ، استقامت، تحمل هاشمی می‌ماند.

   

  نقش هاشمی در انقلاب اسلامی

  رئیس جمهور خاطرنشان کرد: «سربلندی نظام» آرزوی هاشمی بود که امروز ملت و امت آن را دنبال خواهند کرد.

  وی با تاکید بر این‌که تا نظام اسلامی هست هاشمی هست، گفت: تا ایران هست، هاشمی هست تا جاده و خیابان انقلاب هست هاشمی هست. او نمرده و نمی‌میرد، او جایگاه رفیع در میان مردمان قدرشناس داشت.

   

  مصادیق هوشمندی ملت ایران

  حجت‌الاسلام روحانی با بیان این‌که هوش ملت ایران در دو صحنه آشکار شد، بیان داشت: بعد از آن همه تهمت‌های ناروا که همچون شلاق بر هاشمی زدند، دو صحنه هوشمندی مردم ایران را اثبات کرد. نخست رای بالا در انتخابات و دیگری شرکت پرشور در تشییع پیکر او به دشمنان ثابت کرد هاشمی در دل مردم جای دارد.

  وی گفت: امام خمینی (ره) فرمود: «هاشمی زنده است چون نهضت زنده است». پس هاشمی با ملت و نظام اسلامی گره خورده است.

   

  هاشمی سیاست مدار متعهد و مجتهدی کمیاب بود

  رئیس جمهور با اشاره به جنگ اقتصادی عنوان کرد: یکی از مهمترین مسائل در جنگ نظامی و اقتصادی این است که ما آن را هنرمندانه پایان دهیم که هاشمی در این کار نمونه بود.

  وی با بیان این‌که سیاست‌مداری بود که از آن کم داریم، افزود: سیاست مدار متعهد، متدین و مجتهدی که گوهر کمیاب بود او استراتژیست بود.

  حجت‌الاسلام روحانی بیان داشت: خیلی‌ها خوب مدیریت می‌کنند اما استراتژیست نیستد، نمی‌دانند چطور پیچ‌ها، انحرافات و مشکلات را حل کنند.

  وی گفت: هاشمی به خوبی می‌دانست دشمن به‌دنبال چه هدفی است و او می‌دانست باید جنگ را ادامه دهیم برای صلح عزتمند
  و خیلی‌ها این را نمی‌دانند و فکر می‌کنند باید برای جنگ بجنگیم.

  رئیس جمهور با تاکید بر این‌که هاشمی بسیار موقع شناس بود و می‌دانست چطور باید هدایت کند، ادامه داد: اگر هاشمی نبود معلوم نبود در ۱۴ خرداد چه اتفاقاتی می‌افتاد.

  وی تصریح کرد: نقش هاشمی رفسنجانی در همه انتخابات نقش بلندی بود، نقش اساسی بود. در انتخابات ۹۲ نقش او استثنائی بود، در ۹۶ جایش خالی بود اما کسی که به من گفت باید در انتخابات شرکت کنی ایشان بود.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :