دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 79541
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
 •   

  واکنش کاربران فضای مجازی به ماجرای پسر سیرجانی

  نظر کاربران شبکه مجازی در راستای اتفاق پسر سیرجانی با دختر تهرانی همراه با نظر دکتر وسوی، فعال فضای مجازی را می‌توانید در  این گزارش  بخوانید. واکنش کاربران فضای مجازی به ماجرای پسر سیرجانی به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،یکی از کاربران اینستاگرام که در سیرجان زندگی می کند در طی یک اقدام غیر اخلاقی شروع […]


  نظر کاربران شبکه مجازی در راستای اتفاق پسر سیرجانی با دختر تهرانی همراه با نظر دکتر وسوی، فعال فضای مجازی را می‌توانید در  این گزارش  بخوانید.


  واکنش کاربران فضای مجازی به ماجرای پسر سیرجانی

  ماجرای سیر جانی

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،یکی از کاربران اینستاگرام که در سیرجان زندگی می کند در طی یک اقدام غیر اخلاقی شروع به کتک زدن دختری تهرانی می‌کند.

  و فیلم این صحنه را در لایو اینستاگرام به انتشار می‌گذارد.

  و کمتر از ۴۸ ساعت به افزایش فالوورهای این فرد از ۵۰۰ تا با ۲۰ k می‌رسد که این به نوبه خود جای تعجب را برای برخی‌ها به ارمغان داشت.

  با انتشار این واقعه پلیس فتا کمتر از ۴ ساعت وارد عمل می‌شود و عاملان این حادثه را شناسایی می‌کنند.

  بر اساس توضیحاتی که ارائه شده است که فحش دادن این دختر در اینستاگرام به پسر سیرجانی و دختر مورد علاقه‌اش دال بر این شده است.

  که پسر سیرجانی برای برای انتقام جویی دختر را با گول زده  به سیرجان کشانیده و مورد ضرب و شتم قرار دهد.

  با انتشار فیلم کتک زدن دختر تهرانی در شبکه‌های مجازی با سیل عظیمی از نظرات و انتقادهای کاربران فضای مجازی را روبه رو بوده است.

  عده‌ای اینستاگرام را علت وقوع چنین حادثه‌ای می‌خوانند و نظر به منفی بودن این ماجرا داشتن و عده‌ای دیگر انتشار آن را در اینستاگرام عملی مثبت خطاب کردن تا درس عبرتی برای نوجوانان باشد که به راحتی گول نخورند.

  در ادامه گفت‌وگویی داشتیم با سید علی موسوی فعال فضای مجازی تا نظر وی را نسبت به این موضوع مطلع شویم.

  علی موسوی با اشاره به شبکه اجتماعی بیان کرد: در شبکه‌های اجتماعی باید و نبایدی برای ما صدق نمی‌کند.

  وقتی ماجرای که خرق عادت باشد باز نشر شود بر اساس قوانین آن شبکه و اکانت حاضر فیلتر می‌شود.

  در غیر از این صورت به فعالیت ادامه می‌دهد و از سوی مدیریت‌های داخلی تصمیم به فیلتر شدن یک اکانت یا یک رویداد در فضای مجازی می‌شود.

  این‌که بیان کنیم وجود یک هنجار شکنی در شبکه اجتماعی باعث افزایش لایک فالوو شده است و این نشانه فقر فرهنگی است درست نیست.

  زیرا تحقیقات و برسی‌ها نشان داده است هر جا و در هر جامعه‌ای یک عمل بدور از انتظار رخ بدهد مردم برای فهمیدن و رفع کنجکاوی به آن هجوم می‌آورند.

  این طبیعت فضای مجازی که عادت شکنی برای کاربران هیجان انگیز است.

  در ماجرای پسر «سیرجانی» این که افزایش فالوور از ۵۰۰ تا طی چند روز به ۲۰k رسیده است. امری غیر عادی و نشانه عدم فقر فرهنگی نیست.

  زیرا از ۲۴ میلیون کاربر اینستاگرام، اکثرشان جوان و نوجوانان هستند و خصوصیت اصلی این قشر از جامعه به‌دنبال هیجان رفتن است که این یک امر طبیعیه به این که باعث افزایش فالوور شده است را یک امر جهان سومی خطاب کنیم درست نیست.

  بروز این جور اتفاقات جزئی از شبکه اجتماعی است و به نوعی بدنه فضای مجازی است.

  بعضی‌ها در این راستا بیان کرده اند اگر اینستاگرام نبود شاید این اتفاقات نمی‌افتاد.

  در خصوص این صحبت ما باید در نظر داشته باشیم هر شبکه اجتماعی امتیاز و مثبت و منفی خودش را دارد.

  برای مثال فرض را بگیریم این فیلم اگر منتشر نمی‌شد آیا می‌توانستد در عرض چهار ساعت عواملان این اتفاق را دستگیر کنند؟؟؟

  آیا در دادستانی به سرعت پیگری می‌شد این موضوع؟؟

  ما باید در همه چیز نقطه منفی و مثبت را در نظر بگیریم الان فضای مجازی رسانه گویا مردم هستند و انتقال دهنده سریع اتفاقات ….

  در خصوص فقر فرهنگی در دنیای مجازی باید اشاره کنم: این‌که پیج یک سلبریتی میلیونی فالوور داره ولی در کنار این موضوع پیج یک شخصیت علمی یا یک نویسنده تعداد فالوورهایش به اندازه کف دست است ما فقر فرهنگی را حس می‌کنیم.

  بیشتر بدانیم:

  نظر کاربران شبکه اجتماعی

  – اول باید پیام رسانه داخلی تقویت بشن بعد سایر پیام رسانه رو مجبور کنیم اگه داخل کشور ما فعالیت می‌کنند باید قوانین کشور ما رو نیز رعایت کنند و اگر عمل نکردند فیلتر کنند، فضای مجازی رو نباید دست کم گرفت و سرسری از آن گذشت. در این فضا افکار یک ملت رو می‌توانند تغییر بدن، البته به نفع خودشون. کمتر از سلاح اتمی نیست، سلاح اتمی همه افراد رو از بین می‌برد، ولی فضای مجازی همون افراد رو تبدیل می‌کند به سرباز خودشان و اثرش هم بیشتره و تخریبش هم بیشتر. خانواده‌ها جدی بگیرن، دولت که فعلاً خوابش برده.
  – در هر صورت دختر ۱۵ ساله خامه و ضعیفه ..
  – وقتی نون حلال سر سفره خانواده نره همین میشه ؟؟؟؟
  – اینا رو باس چنون مجازاتی کرد تا درس عبرتی بشن برا همه بچه‌های غرب‌زده
  – چون پدر نداشته مادر بیچارش دختر را تقریباً آزاد گذاشت به خواتر نبود پدر مقصرمادرش هست که این آزادی را به دختر داده است ولی خداخوش صاحب ما را برساند
  – مقصردختر بوده ولی پسره هم خیلی بی‌ذات بوده، هر خرابی را می‌شه درست کرد، به جز ذات خراب، کسی که ذاتش خراب باشه ربطی به اینترنت و اینستاگرام و …. نداره، خواهشاً واقع بینانه به موضوع نگاه کنید.
  – برای جفتشون بهترین مجازات
   – از اول دقت کنید کلا دختره مقصره. ۱- بخاطر فحاشی به طرفین ۲- پاشده رفته سیرجان چیرو میخواسته ثابت کنه. هر و طرف باید مجازات بشن.
  – دختره نباید شان خودشو در حد رفتن می‌دید پس هر دو مقصرن
  – متاسفانه به خاطر ضعف فرهنگی که در جامعه و همین‌طور در بعضی از خانواده ها وجود داره نتیجش یه همچین تبعاتی میشه، اگر خانواده‌ها سعی کنن که توجه بیشتری به تربیت بچه هاشون داشته باشن قطعا یه همچین اتفاقاتی نمیوفته. واقعاً جای تاسفه
   – مسلماً مقصر اصلی پدر و مادرها هستن.مخصوصا از وقتی که مادران هم کارمند شدن و نظام خانواده رو از خم پاشوندن
   – دختره خیلی پر روئه .
   –  چه دورو زمونه ای شد مگ ما قانون نداریم دولت باید جلو این مردارو بگیره تا جامعه سلامت باش مگ کسی نیست این مردایی که بویی از دین نبردن جمع کنن انقد وحشی اگ دختر فحش داده باید از طریق قانونی پیگیری میشد نه با کتک از خانواده ها خواهش میکنم یکم حواسشون به کارای فرزنداشون باشه دختر که پدر بالا سرش نباشه همینه انقد پرو وبی ادب بار میان باید این دوپسر حبس ابد بشنن بفهمن حیایی هست
  – مقصر پسرک است اینجور دختر وزنها پر ه ،ولی آن شیر پاک خورده کسی است اسیر نشود .با کلی معذرت عذر خواهی از خواهران ودختران پاک دامن که توی کشور نامحدود اند خلاصه ببخشید جو طوری میشه که …ولی مخاطب ما آن بی شرم های هستند که هر روز فضای مجازی را مشغول خود میکنن تورا خدای بی همتا فضای مجازی را یه کارش بکنید باعث تمام مشکلات کشور است .یک روز کفتار سیاه، یک روز عقاب ایران ، یک روز عقرب مشکی یا اسم های دیگر چیه با انتشار این کارهایی منفی سودی برای کشور نیست .نیست
   – این که این دختر چنین رفتاری کردند اول باید این جوون طبق قانون ازایشون شکایت میکرد اما رفتار غیرانسانی این پسر مستلزم برخورد جدی قانونی است زیرا در این صورت از این به بعد هرکسی با مشکل مواجه شده بدون رعایت قانون خودش قاضی و عامل اجرا می شه
   – باید در ایران فضای مجازی برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع بشه
   –  دختره خیلی ریلکس بود مقصر بود
   –  چشم دختره کور بشه شرم و حیا هم خوب چیزیه
   – تو را خدا اینستاگرام را فیلتر کنید
  – ما از طریق همین اینستاگرام متوجه شدیم گرفتیمش اینور قضیه رو هم در نظر داشته باش عزیز.اینستا بود ونبودش برای خلافکار فرقی نمیکنه طرف ذاتش بد است
  – اگه اینستا نبود اصلا این اتفاق نمیفتاد که بخوای بگیریش
  – نظرت چیه اینترنت را کلا قطع کنیم؟؟؟
   – مقصردختره هستش اگه دختره از تهران به سیرجلن نمی رفت پسره چطور میتونست کتکش بزنه
   – پسره رو باید تحت بدترین مجازات قرار بدن اگر دختره فحش داده اسیب جسمانی به تو نرسیده که تو مثل …. اون رو به دام می اندازی و زیر کتک میگیری .واقعا مردانگی شما کجا رفته . از طرف دیگر هم اینستاگرام هست که فساد ترین پیام رسان دنیا هست
   – وقتی تو یاد نداری از اینستاگرام درست استفاده کنی دلیل نمیشه که فسادترین پیام رسان دنیا اسمشو بزاری
  – تهران کجا سیرجان کجا ؟به نظر من باید پدر و مادر و فامیل چنین دختری رو مجازات کرد برای چی سیرجان رفتی ؟؟؟؟
  – شلاق درملاعام سزای این بی وجدانان است
  – قضیه رو کامل بیان کنند مسیولان ان شهر!و روند مجازات را به مردم نشان دهند.همین جوری بدون بیان ماجرا و مجازات حرف از رضایت!وتنبه!و…می زنند!!خب ما بیکار بودیم این وسط؟!مدعی العموم کجاست؟!وقت ملت،ایران ملت مسلمان ایران ارزش،ندارد یعنی؟!این ماجرا با عذرخواهی نباید تمام شود.باید مجازات تعیین شؤد ؤ اعلام شود ؤ نشان داده شود.ما دین و قانون داریم ما غیرت و خرد و شرافت داریم.کسی نمی تؤاند موج سواری کند.ما عقل ؤ شعور داریم.
   – مقصر فقط آمریکا و اسرائیل هست
   – واقعاهم لعنت براین فضا مجازی واینستا که هرچی میکشیم از همیناس
   – فضای مجازی عزیزم اصلا هم بد نیست این ما هستیم که ظرفیت استفاده درست از آن رو نداریم.
   – پلیس گفته دختر هم اصالتاً سیرجانی بوده ولی تهران زندگی میکند.
  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها