دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 80144
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
 •   

  عمارت کاظمی تهران

  عمارت کاظمی یا همان سرای کاظمی که «خانه موزه تهران قدیم» نام جدید آن است از خانه های قدیمی تهران، در محله چاله میدان قدیم در همسایگی امام زاده یحیی با ارزشی استثنایی قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،عمارت کاظمی یا همان سرای کاظمی که «خانه موزه تهران قدیم» نام جدید آن است […]


  عمارت کاظمی یا همان سرای کاظمی که «خانه موزه تهران قدیم» نام جدید آن است از خانه های قدیمی تهران، در محله چاله میدان قدیم در همسایگی امام زاده یحیی با ارزشی استثنایی قرار دارد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،عمارت کاظمی یا همان سرای کاظمی که «خانه موزه تهران قدیم» نام جدید آن است از خانه های قدیمی تهران، در محله چاله میدان قدیم در همسایگی امام زاده یحیی با ارزشی استثنایی قرار دارد. موقعیت فعلی بنا سرای کاظمی از خانه های قدیمی تهران، در خیابان ۱۵ خرداد، در محله ی امامزاده یحیی کوچه ابوالقاسم شیرازی واقع شده است. عمارت سرای کاظمی مربوط به دوره قاجار است و قسمتی از طبقه همکفش به مرکز اسناد و کتابخانه اختصاص دارد که شامل کتاب های مجموعه تاریخ تهران، معماری هنر و همچنین تحقیقات میدانی که میراث فرهنگی انجام و شناسنامه های ثبتی بناهاست. این عمارت در طول سال های گذشته مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و مثل خانه های سنتی ایرانی شامل بیرونی، اندورنی، آب انبار، مطبخ، اصطبل هست.

  این اثر تاریخی در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۰۳۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • تقویم اخبار

  بهمن ۱۳۹۸
  ش ی د س چ پ ج
      بهمن »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031