دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 80649
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
 •   

  لزوم آگاهی مدیران روابط عمومی ادارات بر مسائل مربوط به زمینه فعالیت مجموعه

  فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: کمبود نیروی انسانی و تفویض چند مسئولیت به مدیران روابط عمومی ادارات منجر به کاهش کیفیت و سرعت اطلاع رسانی می شود که تبعات منفی برای مجموعه به همراه دارد.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، روز چهارشنبه در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی شهرستان فیروزکوه […]


  فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: کمبود نیروی انسانی و تفویض چند مسئولیت به مدیران روابط عمومی ادارات منجر به کاهش کیفیت و سرعت اطلاع رسانی می شود که تبعات منفی برای مجموعه به همراه دارد.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، روز چهارشنبه در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی شهرستان فیروزکوه ضمن تأکید بر اهمیت اطلاع رسانی به موقع توسط مسئولان افزود: مدیران روابط عمومی سازمان ها و ادارات باید آگاهی و تسلط کامل بر مسائل مربوط به زمینه فعالیت مجموعه را داشته باشند تا بتوانند با پاسخگویی به موقع و صحیح مانع از بروز هرگونه شایعه و تشویش اذهان عمومی شوند.

  این مقام مسئول اظهار داشت: در شرایط امروز نحوه انتشار اخبار با سرعت و بسیار تأثیرگذارتر از گذشته بر افکار عمومی صورت می گیرد که اگر نظارت و مدیریت به روز بر این فرآیند نباشد، شاهد ایجاد مشکلات متعدد از سوی برخی از سودجویان برای مسئولان کشور و مردم و ترویج یأس و نا امیدی در جامعه خواهیم بود.

  یوسفی جمارانی در ادامه خاطر نشان کرد: امروزه جرایم روند رو به کاهشی دارند اما استفاده سو از قدرت رسانه توانسته است بیش از گذشته احساس نا امنی را در ابعاد مختلف به مردم القا کند.

  وی تأکید کرد: در مواقع بحران و حوادث، مسئولان متولی امر وظیفه دارند با ارائه اطلاعات صحیح و به موقع به شهروندان سبب ایجاد آرامش در جامعه شوند، همچنین اصحاب رسانه نیز با پیگیری مناسب می توانند منجر به حل مسائل مختلف توسط مسئولان شوند؛ عدم شفاف سازی و اطلاع رسانی توسط مسئولان کشور زمینه را برای تحقق اهداف افرادی که انگیزه شخصی و یا سیاسی خود را دنبال می کنند، فراهم می سازد.

  فرماندار فیروزکوه ضمن تأکید بر جلوگیری از بروز شایعه میان مردم اذعان داشت: بسیاری از مواقع عملکرد مثبت مدیران در مجموعه های مختلف به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع و شفاف منجر به سوء برداشت و انعکاس اشتباه اقداماتی می شود که در راستای بهبود شرایط معیشت مردم صورت می گیرد؛ آگاهی از سیاستگذاری مدیران برای شهرستان ها حق شهروندان است و مسئولان باید به جز موارد و آمارهای امنیتی و حساس، پاسخگوی پرسش های مردم باشند.

  وی در این جلسه اعلام کرد: اطلاعات کامل و جامعی در حوزه های مختلف شهرستان جمع بندی و به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :