دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 80350
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
 •   

  مردم ۴۰ سال پای انقلاب بودند، آیا مسئولین هم در این ۴۰ سال پای کار انقلاب ایستادند؟!

  امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه گفت: مسئولین امروز برای ربایش بیت المال از هم سبقت می گیرند؛ این گونه مسئولین نزد خداوند محکوم به فنا هستند.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین رستمی، امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه گفت: از خداوند تقواپیشگی و پرهیزکاری را برای خود و […]


  امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه گفت: مسئولین امروز برای ربایش بیت المال از هم سبقت می گیرند؛ این گونه مسئولین نزد خداوند محکوم به فنا هستند.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین رستمی، امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه گفت: از خداوند تقواپیشگی و پرهیزکاری را برای خود و همه شما خواهانم؛ انسان دائما در حال حرکت روحی و معنوی است و هر حرکتی ابتدا و انتهایی دارد؛ این حقیقت بیان شده انسان موجودی دو سویه است، ابتدا و انتهای حرکت وجود دارد؛ باید این را بپذیریم خلقت انسان بر اساس هدف است و برای رسیدن به هدف در حال حرکت است و باید ادامه دهد؛ باید بدانیم عواملی وجود دارد که مانع از حرکت است یا حرکت را کند می‌کند؛ یکی از این عوامل هوای نفس انسانی است که مکتب الهی با توجه به این که هم به جنبه مادی و هم جنبه معنوی توجه دارد، از جنبه اجتماعی و هم از جهت دستیابی به ارزش های معنوی مقابله با هوای نفس را حائز اهمیت می‌داند.

  وی در ادامه افزود: باید غالب بر هوای نفس شد تا دچار چالش نشویم، در راه رسیدن به هدف بزرگ و باارزش که مقامات انسانی دچار چالش نشود؛ انسانیت با آزادی نامحدود غرایز و غرق در شهوات بودن، سازگار نیست؛ گاهی قرآن می خوانیم یا نماز برگزار می کنیم اما غرق در شهوات است، خدا در این عمل ما نیست؛ چه بسا قاریانی که در حال قرائت قرآن هستند و قرآن آنها را نفرین می‌کند؛ انسان خواهان عزت و سجایای اخلاقی است؛ انسانیت انسان این را می‌طلبد؛ وقتی خواسته انسان عزت و انسانیت باشد، به صورت و ظاهر نیست و باید عنان سرکش را در دست بگیرد و به دست عقل بسپارد.

  امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه هم چنین تصریح کرد: اگر عنان در دست هوای نفس باشد چه فرقی بین انسان و حیوان است؟! هوای نفس دشمن ترین دشمنان است؛ باید این هوای نفس را کنترل کرد والا شما را به هلاکت خواهد رساند؛ جهاد و مبارزه متناسب با دشمن است، یک دشمن برونی و یک دشمن درون است، این دشمن درون دائمی و همیشگی است؛ در آخرت ما مهمان سفره اعمال خود هستیم؛ به خود کمک کنیم و تابع هوا و هوس نباشیم؛ بالاترین عمل تربیت خویش است.

  حجت الاسلام والمسلمین رستمی در خطبه های دوم نماز عبادی-سیاسی جمعه با اشاره به بحث ۴۰ سالگی انقلاب اذعان داشت: انقلاب قبل از سال ۵۷ شروع شد ولی انقلابی که رسما اتفاق افتاد و ایران صاحب قانون اساسی جمهوری اسلامی شد، از سال ۵۷ بود و قبل از آن قانون مشروطه بود و ۷۲ سال عمر داشت؛ ۴۰ سال است که از این درخت می گذرد، کودکی در آن سال متولد شده باشد ۴۰ بهار از عمر این کودک می گذرد؛ ۴۰ سال از جهت این که ملت و مسئولین چه امتحانی پس دادند قابل تامل است؛ ملت از این امتحان سربلند بیرون آمد، در همه ادوار انقلاب، از ابتدا گوش به فرمان امام و رهبری بودند؛ مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی سینه سپر کردند؛ هر جا انقلاب به چالش و مشکل برخورد مردم راهگشا بودند؛ این سوال مطرح است که آیا مسئولین هم در کنار مردم سربلند از امتحان بیرون آمدند؟!

  وی با اشاره به این که برخی مسئولین پاکدست، انقلابی، مبارز و جهادی هستند، تاکید کرد: برخی از مسئولین نه نزد مردم و نه نزد خدا از امتحان سربلند بیرون نیامدند و واماندند؛ مسئولین امروز برای ربایش بیت المال از هم سبقت می گیرند؛ این گونه مسئولین نزد خداوند محکوم به فنا هستند؛ مقام انسانی اگر به مال، پول و غنیمت باشد پیامبران باید بالاتر و پیشتر از ما باشند؛ چرا باید مردم بار بی تدبیری مسئولین را بر دوش بکشند.

  امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه بیان داشت: خط و تفکر سیاسی فقط باید خط رهبری باشد؛ در دو دولت گذشته در خودروسازی داخلی چپاول گری کردند و برای جبران خسارت های خود کالا را گران تر به مردم عرضه می کنند؛ چرا باید جور بی کفایتی مدیران و مسئولین را مردم بکشند؟! به هر اندازه مردم نسبت به انقلاب بدبین می شوند مسئولین باید پاسخگو باشند.

  وی در ادامه خاطر نشان کرد: میدان ندادن به جوانان حزب اللهی یکی از آسیب هایی است که گریبان گیر انقلاب شده است؛ در نهایت وضع بدتر از این می شود؛ مشکلات برای مردمی است که از ابتدا پای انقلاب بودند و یک عده بیت المال را چپاول کنند؛ قوه قضائیه باید قوی تر عمل کند که چپاول گران بیت المال با عنوان سلطان خطاب نشوند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :