دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 81142
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ بهمن, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
 •   

  نگاهی به کارنامه کی‌روش طی ۸ سال حضور در فوتبال ایران/ ۶۲ درصد برد و تنها ۱۲ درصد شکست!

  عملکرد و آمارها نشان می دهد کارلوس کی روش در طول ۸ سال حضور در ایران کارنامه قابل قبولی دارد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،کارلوس کی روش در طول ۸ سال حضور در ایران کارنامه قابل قبولی دارد، اما نتایج تیم ملی فوتبال ایران در این ۸ سال منجر به دریافت هیچ جامی […]


  عملکرد و آمارها نشان می دهد کارلوس کی روش در طول ۸ سال حضور در ایران کارنامه قابل قبولی دارد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،کارلوس کی روش در طول ۸ سال حضور در ایران کارنامه قابل قبولی دارد، اما نتایج تیم ملی فوتبال ایران در این ۸ سال منجر به دریافت هیچ جامی نشد تا کی روش به یک سر مربی ناکام تبدیل شود.

  عملکرد مناسب تا قبل از نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا و پس از آن یک شکست سنگین در بازی نیمه نهایی مقابل ژاپن، قضاوت در مورد کی روش را سخت کرده است. کی روش از سال ۲۰۱۱ سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را پذیرفت و ۸ سال در این سمت باقی ماند.

  تیم ملی با حضور کی روش در دو جام جهانی متوالی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ به همراه تیم ایران حضور داشت و از جمله مربیانی است که ۴ جام جهانی را در طول دوره مربیگری خود دیده است. بحث فنی تیم ملی فوتبال با حضور کی روش کارنامه مثبتی دارد، اما حاشیه‌های حضور این سر مربی و بحث‌های تکراری و دعوا‌های کی روش در فوتبال شاید برخی را از او دلخور و یا از تیم ملی دلزده کرد.

  یکی از پیشنهاد‌ها و اقدامات سازنده کی روش ساختمان پک برای تیم ملی فوتبال بود. برخی معتقدند بعد از رفتن کی روش فوتبال ایران بازهم دچار افت خواهد شد. کی روش در طول حضورش در ایران ۱۰۰ بازی را به‌ عنوان سر مربی روی نیمکت نشست و درحالی‌که در این ۱۰۰ بازی بیش از نیمی از آن را با پیروزی سپری کرد.

  تیم ملی ایران تحت هدایت کی روش آمار ۶۰ پیروزی، ۱۲ شکست و ۲۷ تساوی را دارد که از مهم‌ترین پیروزی‌های می‌توان به برد کره جنوبی، مراکش و قطر اشاره کرد. همچنین از شکست‌های تلخ نیز می‌توان به تقابل با عراق در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ و این آخری یعنی باخت ۳ بر صفر مقابل ژاپن اشاره کرد.

  البته تیم ملی در این مدت ۱۸۳ گل زده و ۶۰ گل هم دریافت کرده است. پیروزی در ۶۲ درصد بازی‌ها، میانگین گل زده ۱.۸۵ و میانگین گل خورده حدود ۵۹ صدم دیگر آمار به ثبت رسیده برای تیم ملی تحت هدایت کارلوس کی روش بوده است که سبب شده تا او آمار موفقی در فوتبال ایران داشته باشد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :