دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 81121
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ بهمن, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
 •   

  وعده های پوچ و توخالی مسئولان

  پاسخگویی حق مردم است، اما این روزها برخی مسئولان به جای عمل و پاسخگویی ، شعار دادن و وعده‌های پوچ و توخالی را در دستور کار خودشان قرار داده‌اند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،شهرستان قدس، منطقه‌ای پرتراکم و مهاجر پذیر است و این منطقه دارای ویژگی‌های مهمی در زمینه‌های اقتصادی و جغرافیایی است. […]


  پاسخگویی حق مردم است، اما این روزها برخی مسئولان به جای عمل و پاسخگویی ، شعار دادن و وعده‌های پوچ و توخالی را در دستور کار خودشان قرار داده‌اند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،شهرستان قدس، منطقه‌ای پرتراکم و مهاجر پذیر است و این منطقه دارای ویژگی‌های مهمی در زمینه‌های اقتصادی و جغرافیایی است. این شهر دارای معادن و شهرک‌های صنعتی سودآوری است. جوانان و ورزشکاران نخبه و فرهیخته ای در این شهر زندگی می‌کنند و همه از قهرمانان و مدال‌آوران ملی و بین‌المللی هستند.

  شهروندان و جوانان این شهر همگی از سرمایه‌های ارزشمندی هستند که هریک جایگاه تأثیرگذاری در دوران انقلاب و پس از آن، بر جامعه و کشور داشته و دارند. بدون شک محقق شدن اهداف آنان در جهت پیشبرد توسعه علاوه بر همت بلند آنان، نیازمند توجه و پشتیبانی مسئولان شهری است.

  در سطح شهر، طرح‌های اجرایی قابل توجهی دیده می‌شود که موجب رونق گرفتن رنگ و روی شهر شده است و جای بسی قدردانی دارد. ولی با توجه به تراکم جمعیت و موقعیت منطقه، پاسخگوی نیاز شهروندان نیست. اما موضوعی که پیش از همه بوده و نقشی مهم در رفع مشکلات شهر دارد، وعده‌هایی است که سرانجام آن بر وعده دهنده نیز مشخص نیست.

  رهبر انقلاب در سخنانشان درباره شفافیت مسئولان با مردم، عدم پنهان کاری و توجه به مطالبات برحق مردم و صادقانه بودن با مردم تاکید کرده‌اند.

  مسئولان مجرب و متعهد شهری، گاهی وقت‌ها یادشان می‌رود که از سوی مردم جهت خدمت به آنان آمده‌اند. گاهی اوقات دچار مسائل داخل مجموعه خود شده و به جای دفاع از حقوق مردم، به‌دنبال پست و مقام بالاتر جهت کسب حقوق بالاتر هستند. گویا از مردم به‌عنوان پله‌های ترقی نام خود استفاده می‌کنند و وعده‌هایی که در زمان شروع کار خود داشتند، توخالی بوده است.

  از سوی دیگر، وقتی اینان، از پله‌های مردمی بالا می‌روند، چه کسی را جایگزین خود می‌کنند؟ ، آیا فرد جایگزین نیز مورد نظر مردم است و شایستگی و تخصص انجام آن وظایف را دارد؟ ، یا او نیز به دنبال پر کردن جایگاهی در کارنامه شهری خود است؟

  آنچه مهم است وعده‌های محقق نشده‌ای است که از ابتدای سمت‌های طولانی گرفتن آنان تا به امروز، از رسیدگی معیشتی و بهداشتی به مناطق محروم گرفته تا اشتغال جوانان شهر، می‌گذرد.

  انتقادات و مطالباتی از سوی شهروندان به گوش این رسانه رسیده است و ما نیز مکلف هستیم تا پیگیر مطالبات شهروندان باشیم و تقاضا می‌شود مسئولان شهر قدس که همیشه پاسخ‌گوی مردم هستند، آنان را از حقوق شهروندی خود مطلع کنند تا بدانند بودجه‌هایی که در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفته، صرف چه اموری شده و می‌شود. از تمام مسئولان شهری دعوت می‌شود تا با ارائه گزارش اقدامات انجام شده و دلایل اقدامات انجام نشده و مشخص کردن سرانجام وعده‌هایشان، شهروندان را از طریق همین رسانه مطلع و آگاه کنند. امروزه همه می‌دانیم که با شعار دادن کاری پیش نمی‌رود.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :