دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 81222
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
 •   

  پرداخت مقرری ماهیانه ۳۰۰ هزار تومانی گمرک به محمدرضاشاه/ انگلیسی ها برای برنده شدن در مزایده به شاه رشوه دادند + اسناد

  اگر چه فساد و تباهی رژیم پهلوی بر کسی پوشیده نیست اما سالهاست مخالفین مردم و نظام سعی در تحریف تاریخ و فراموشی حافظه تاریخی ملت به نفع خود را دارند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فساد حکومت پهلوی و دربار شاه آن قدر دامنه و ابعاد گسترده ای داشت که برای جمع آوری […]


  اگر چه فساد و تباهی رژیم پهلوی بر کسی پوشیده نیست اما سالهاست مخالفین مردم و نظام سعی در تحریف تاریخ و فراموشی حافظه تاریخی ملت به نفع خود را دارند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فساد حکومت پهلوی و دربار شاه آن قدر دامنه و ابعاد گسترده ای داشت که برای جمع آوری و شمارش آن احتیاج به توان و زمان فراوانی است.

  یکی از اسناد دال بر فساد مالی محمدرضا، سندی مربوط به سال ۱۳۳۷ شمسی است که یکی از افسران وزارت گمرکات و انحصارات آن را اظهار کرده است.

  یکی از افسران مأمور وزارت گمرکات و انحصارات اظهار داشته که سرتیپ ضرغام وزیر آن وزارتخانه ماهیانه مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰ ریال به به محمدرضا شاه می پردازد.

  افسر مزبور اضافه کرده که مأمورین وزارتخانه مزبور شخصاً اقدام به وارد کردن کالای قاچاق از خارج نموده به طوریکه در قسمت جنوب وارد کردن قاچاق برای قاچاقچیان نفعی ندارد زیرا مشابه همان کالا توسط مأمورین گمرک به قیمت ارزان تر در دسترس مشتریان و خریداران قرار می گیرد.

  نامبرده گفته سرتیپ ضرغام تاکنون چندین مرتبه اجناس سنگین قیمتی را به عنوان کادو به علیاحضرت ملکه مادر هدیه نموده و اغلب از شب‌ها نیز در مجالس عیش و طرب که در باغ کوکب واقع در شمیران- سه راه ضرابخانه تشکیل می گردد شرکت و به کسانی که بانوان را به مشارالیه معرفی می نمایند به عناوین مختلف پول و مقام می دهد.

   

  سندی از ساواک درباره فساد اقتصادی محمدرضا پهلوی
  سند دیگر مربوط به گزارش‌ ساواک در سال ۱۳۳۸ درباره دریافت رشوه توسط محمدرضا پهلوی از یک شرکت  انگلیسی است.
  در این گزارش آمده است: «دو نفر از کارمندان عالیرتبه شهرداری می‌گفتند پس از مراجعت اعلی‌حضرت همایون شاهنشاه و برکناری تیمسار سپهبد باتمانقلیچ از وزارت کشور، مجدداً موضوع احداث جاده سوم مورد نظر قرار گرفته و شاهنشاه با یک شرکت انگلیسی در این مورد وارد مذاکره شده‌اند و قرار گردیده که شهرداری تهران برای حفظ اصول ظاهری اداری، کشیدن جاده را به مزایده گذاشته و پس از مطالعه پیشنهادات، شرکت انگلیسی مذکور برنده اعلام و در ضمن امتیاز خرید و فروش زمین‌های اطراف جاده سوم نیز به شرکت مذکور واگذار شود و در قبال این امتیازات مبلغی در حدود ۸۰ میلیون تومان به شخص اول مملکت پرداخت و ۳۰ الی ۵۰ هزار متر از زمین‌های مرغوب کنار جاده سوم نیز برای تاسیس یک هتل درجه اول در اختیار موسسه بنیاد پهلوی گذارده شود.»

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • تقویم اخبار

  بهمن ۱۳۹۸
  ش ی د س چ پ ج
      بهمن »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031