دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 82021
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
 •   

  آبتنی میمون ها در چشمه آب گرم

  میمون های آسیایی و آفریقایی از میمونهای آمریکایی متمایزند و سوراخهای بینی آنها نزدیک به هم و رو به پایین بوده و لپهای بعضی از آنان مانند بابون ها برای ذخیره کردن غذا انعطاف پذیر است و طرفین باسن آنها دارای پوست شاخی و پینه مانندی است که اغلب رنگ تندی دارد. به گزارش پایگاه […]


  میمون های آسیایی و آفریقایی از میمونهای آمریکایی متمایزند و سوراخهای بینی آنها نزدیک به هم و رو به پایین بوده و لپهای بعضی از آنان مانند بابون ها برای ذخیره کردن غذا انعطاف پذیر است و طرفین باسن آنها دارای پوست شاخی و پینه مانندی است که اغلب رنگ تندی دارد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،میمون های آسیایی و آفریقایی از میمونهای آمریکایی متمایزند و سوراخهای بینی آنها نزدیک به هم و رو به پایین بوده و لپهای بعضی از آنان مانند بابون ها برای ذخیره کردن غذا انعطاف پذیر است و طرفین باسن آنها دارای پوست شاخی و پینه مانندی است که اغلب رنگ تندی دارد.
  این میمونها ۳۲ دندان دارند. از این خانواده میتوان به بابون ماکاک و مانگابی اشاره کرد.

  میمون های ماکاک‌ (Macaque) گونه‌ای از پستانداران هستند که در آسیا و افریقا یافت می‌شوند. نتایج یک تحقیق که در مجله Science Advances به چاپ رسیده نشان می‌دهد این پستانداران توانایی فیزیکی صحبت کردن را دارند. محققان با استفاده از اشعه X، میزان حرکت اجزا دستگاه صوتی ماکاک‌ها را اندازه گیری کردند.
  با بررسی مدل کامپیوتری تارهای صوتی، محققان کشف کردند که ماکاک‌ها در تئوری “با این تارهای صوتی توانایی تولید صداهای معنادار و حتی جملات کامل را دارند، اگر توانایی ذهنی لازم برای صحبت کردن را داشته باشند”.
  برای حیوان صحبت کردن، به ترکیب توانایی‌های تولید صدا و توانایی کافی مغز برای به خاطر آوردن کلمات و تفسیر معنای آنها، نیاز دارد. می‌توان نتیجه گرفت احتمالا تفاوت انسان با برخی حیوانات در توانایی صحبت کردن به مغز آنها باز میگردد نه تارهای صوتی و گلوی آنها.
  در این گزارش به میمون های ماکاک در منطقه یامانوچی ژاپن که همزمان با فصل سرما در چشمه آب گرم آبتنی می کنند نگاهی داریم.

  منبع:تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :