دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 82672
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
 •   

  استقبال از رئیس جمهور در عراق نشان‌دهنده صلابت انقلاب است/ رزمندگان همدان افرادی با انگیزه و مصمم هستند

  جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله با بیان اینکه امام بر آگاه‌ساری مردم ایمان داشت، گفت: امام (ره) معتقد بود که مردم آگاه، اثرگذاری بالایی خواهند داشت و با این قدرت اثرگذاری خود تاج و تخت دشمن را از بین می‌برند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،سردار اسماعیل کوثری  در یادواره سردار شهید حاج سعید قهاری‌سعید […]


  جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله با بیان اینکه امام بر آگاه‌ساری مردم ایمان داشت، گفت: امام (ره) معتقد بود که مردم آگاه، اثرگذاری بالایی خواهند داشت و با این قدرت اثرگذاری خود تاج و تخت دشمن را از بین می‌برند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،سردار اسماعیل کوثری  در یادواره سردار شهید حاج سعید قهاری‌سعید و شهدای مربی آموزشگاه قدس نیروی زمینی سپاه که با حضور مسؤولان استانی و سردار محمدنظر عظیمی، فرمانده قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه در حسینیه امام خمینی همدان برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی (ره) با دست خالی و تنها حتی در زمانی که در تبعید بودند دست از تبلیغ اسلام برنداشتند.

  وی افزود: دشمنان همیشه از تفکر و اقدام انقلابی امام وحشت داشتند، امام در حالی انقلاب کرد که مال، امکانات و حزب نداشت.

  جانشین قرارگاه ثارالله با بیان اینکه راه و روش امام راه و روش پیامبران بود، گفت: ابتدا شاه را نصیحت کرد و به او هشدار داد که به مردم خدمت کند، اما شاه گوش نکرد و سرسپردگی خود را دو چندان نشان داد و در نتیجه امام وارد عمل شد.

  وی با اشاره به اینکه امام با اخلاص و صداقتی که در عمل، گفتار و رفتار داشت وارد میدان شد، ادامه داد: امام قلب‌ها را تسخیر کرد و بر آگاه‌سازی مردم ایمان داشت.

  کوثری بیان کرد: امام می‌گفت اگر مردم آگاه شوند، اثرگذار خواهند بود و اگر اثرگذار شدند تاج و تخت را از بین می‌برند.

  وی افزود: امام با مردم ارتباطی بسیار دقیق، خالصانه و صادقانه برقرار کرد و ابر قدرت‌ها فکر نمی‌کردند که امام بتواند کاری انجام دهد.

  جانشین قرارگاه ثارالله با بیان اینکه دشمن وقتی نتوانست در برابر انقلاب ایران کاری انجام دهد برای مقابله جنگ راه انداخت، تأکید کرد: رزمندگان استان همدان در جنگ تحمیلی و قبل از آن همانند شهید حاج‌حسین همدانی و شهید قهاری‌سعید در صحنه آزادسازی سنندج حضور داشتند.

  وی اضافه کرد: شهیدان تربیت‌یافته مکتب اسلام بودند و توان و قدرت آنها متکی به ایمانشان بوده و امام این قدرت را شناخته بود.

  کوثری در ادامه با بیان اینکه رزمندگان در طول جنگ تحمیلی بدون بزرگنمایی در مقابل ارتش بعثی عراق که تا بن دندان مسلح بودند، ایستادند، گفت: رزمندگان کاری کردند که دشمن از کرده خود پشیمان شد و رزمندگان با جانفشانی خود نگذاشتند شهر سرپل ذهاب به دست ارتش عراق بیافتد و بعد از آن دشمن تا پایان جنگ در این مسیر حتی یک گام نتوانست جلو بیاید.

  وی افزود: شهیدان همدانی و قهاری‌سعید و سایر رزمندگان در جبهه سرپل ذهاب و گیلانغرب آنچنان عملیات انجام دادند که جلوی پیشروی دشمنان را گرفتند.

  جانشین قرارگاه ثارالله با بیان اینکه رزمندگان همدان که یکی از آنها شهید قهاری‌سعید بود انسان‌هایی با استعداد، با انگیزه و مصمم بودند، خاطرنشان کرد: چهره نورانی شهید قهاری‌سعید را دیده بودم و اصلأ غفلت نمی‌کرد و اخلاق حسنه، شرم، حیا داشت و بسیار خوش برخورد بود.

  وی ادامه داد: شهید سعید قهاری‌سعید الگویی برای رزمندگان تحت امر خود بود چرا که همانند کسانی که ده‌ها سال آموزش دیده‌ بودند، عمل می‌کرد.

  کوثری خاطرنشان کرد: این شهید آنچنان خود را نشان داد، ثابت کرد و مورد توجه قرار گرفت که فرمانده قرارگاه حمزه شد.

  وی با بیان اینکه این شهید از خستگی فرار می‌کرد و با خستگی‌ها و سختی‌ها مسئولیت‌ها را قبول می‌کرد، بیان کرد: بعد از پذیرفتن قطعنامه مسئولیت‌های مختلفی در استان‌های مختلف گرفت.

  جانشین قرارگاه ثارالله تاکید کرد: شهید قهاری از شمال غرب، کرمانشاه و کردستان به گرم‌ترین منطقه یعنی یزد رفت و آنجا مسئولیت گرفت و همیشه از خستگی فرار می‌کرد.

  کوثری در ادامه با بیان اینکه ضدانقلاب هرگز اقدامات دقیق، شایسته و حساب‌شده او را فراموش نخواهد کرد، اضافه کرد: شهید برای مقابله با ضدانقلاب‌های کردستان و آذربایجان غربی اقدامات دقیقی نشان داد.

  وی عنوان کرد: سعید قهاری‌ها و نیروهای تحت امرش فقط نظامی نبودند بلکه در روستاها و شهرهای آزاد شده به مردم خدمات‌رسانی می‌کردند.

  جانشین قرارگاه ثارالله با اشاره یه اینکه شهید قهاری‌سعید با دشمن به شدت و با دوستان و خانواده مصداق بارز رحماء‌بینهم بود، گفت‌: این شهید به رزمندگان و نیروهای تحت امر خود دستور صحبت نمی‌کرد که برید بلکه می‌گفت بریم؛ همین تفکر او باعث موفقیت رزمندگان در جبهه‌ها شد.

  وی با بیان اینکه مکتب شهید و شهادت الگویی از اباعبدالله است، بیان کرد: رزمندگان برای اینکه شب‌های عملیات پایشان نلغزد و سست نشود، در چاله‌هایی که کنده بودند نماز شب می‌خواندند و به تزکیه خود می‌پرداختند.

  کوثری افزود: شهیدان و قهاری‌سعید‌ها اگر این چنین عمل نمی‌کردند همانند دوران قاجار و پهلوی باید بخشی از خاک این کشور را به بیگانگان و دشمنان تقدیم می‌کردیم.

  وی خاطرنشان کرد: شهدایی که از میان ما رفتند با خدا معامله کردند و این کار هرکس نیست؛ امام می‌فرمود که این رزمندگان راه ۷۰ ساله را یک شبه طی کردند، این شهدا هستی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و خدا هم خریدار آنها بود.

  جانشین قرارگاه ثارالله در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه سفر ترامپ و رئیس جمهور کشورمان به عراق اظهار داشت: ترامپ با وجود صرف هزینه‌های بسیار هنگفت تریلیون دلاری مجبور می‌شود دزدانه به عراق برود و نمی‌تواند در بین مردم حضور داشته باشد اما مسؤولان جمهوری اسلامی با صلابت در عراق حضور پیدا می‌کنند و مورد استقبال قرار می‌گیرند و این نشان‌دهنده اثر خون شهدای عزیز است.

  وی در پایان با ذکر خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس یادآور شد: آقا مجتبی و مصطفی، پسران رهبر انقلاب زمانی که در جبهه حضور داشتند دو ماهی بود که به مرخصی نرفته بودند که در نهایت خانواده خواسته بودند که احوال آنها را بپرسند درنتیجه با دوکوهه تماس گرفته بودند.

  کوثری ادامه داد:رهبر انقلاب در تماس با دوکوهه فرموده بودند که اگر پسران من شهید شدند و یا زخمی، عیبی ندارد، فقط اسیر نشوند.

  وی خاطرنشان کرد: بعدها رهبر انقلاب در جلسه‌ای فرمودند: من به خاطر اینکه ممکن بود فرزندان ما که اسیر می‌شوند شناسایی شوند و دشمن از این طریق بخواهد بر من فشار آورده و امتیاز بگیرند و من نه امتیاز بده هستم و نبودم و نخواهم بود و به این دلیل میخواستم که فرزندانم شهید یا مجروح شوند که در هر دو صورت برای ما افتخار بود.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها