پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 82858
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اسفند, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
 •   

  ضرورت جهاد رسانه ای برای مقابله با تفکرات داعشی

  کارتل های رسانه ای در سراسر دنیا هم با منافع خاص خود جوری به این ماجرا می پردازند که گویی با تعمد قصد دارند تصویری انحرافی از دین اسلام برای جهانیان بسازند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مصطفی هدایی فعال در حوزه رسانه و شبکه های اجتماعی طی یادداشتی درباره حادثه قتل عام مسلمانان […]


  کارتل های رسانه ای در سراسر دنیا هم با منافع خاص خود جوری به این ماجرا می پردازند که گویی با تعمد قصد دارند تصویری انحرافی از دین اسلام برای جهانیان بسازند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مصطفی هدایی فعال در حوزه رسانه و شبکه های اجتماعی طی یادداشتی درباره حادثه قتل عام مسلمانان نمازگزار در مسجدی در نیوزلند نوشت:

  در جریان تیراندازی روز جمعه به دو مسجد در نیوزیلند ۴۹ تن از شرکت کنندگان در نماز جمعه کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند این تیراندازی را یکی از تاریک‌ترین روزهای این کشور توصیف کرده و گفت که این رویدادها در شهر کرایستچرچ نمایانگر یک اقدام و خشونت غیرقابل منتظره و غیرعادی است.

  این خبر روز جمعه را به یکی از سیاه ترین و تلخ ترین روزهای سال تبدیل و همزمان یکی از بدترین جنایت ها علیه مسلمانان را در دنیا ثبت کرد. درباره این جنایت وقیحانه، طی ۲۴ ساعت گذشته در شبکه های اجتماعی تحلیل های متفاوتی صورت گرفته و رسانه های خاص با زاویه دید منفعت طلبانه خود این ماجرا را روایت کرده اند.

  عوامل تروریستی این حادثه خود صراحتا با زبانی وحشیانه و خالی از منطق، می گویند به دلیل نفرت از مسلمانان و جلوگیری از ورود آنها به نیوزلند دست به این اقدام زده اند و طوری از جنایت خود فیلم زنده پخش کردند که گویی به میدان جنگ رفته اند. درباره این جنایت می توان ساعت های متمادی بحث کرد اما اگر از زاویه رسانه ای به آن نگاه شود، بازهم مشخص است که دین مبین و آزادی خواه اسلام چگونه در دنیا مهجور و مظلوم باقی مانده است و قضاوت های سطحی وارد آن شده است. به عبارت دیگر اگر گروهک های تروریستی نظیر داعش به شکل قارچ گونه توسط استکبار در منطقه بوجود می آیند بازهم به دلیل همین مظلومیت تاریخی است. از سمت دیگر کارتل های رسانه ای در سراسر دنیا هم با منافع خاص خود جوری به این ماجرا می پردازند که گویی با تعمد قصد دارند تصویری انحرافی از دین اسلام برای جهانیان بسازند. تصویری که سعی دارد اسلام رحمانی را نزد مردم دنیا تبدیل به یک دین پر از خشونت نشان دهد و برجسته سازی کند.

  برای مثال،شبکه بی بی سی فارسی برای چاقوکشی های لندن از عبارت «حمله تروریستی» استفاده می کند اما برای قتل عام ۴۹ مسلمان بیگناه از عبارت «حمله مهاجمان» استفاده می کند، به همین ترتیب سایر شبکه های رادیویی و تلویزیونی نیز با پرداخت رسانه ای خود قصد دارند مسلمانان را به تعبیر خود آدم هایی «مشکل ساز برای جامعه» توصیف کنند.

  همه این مسائل فقط و فقط نشان دهنده یک اصل مسلم است و آن هم ضرورت جهاد رسانه ای برای مقابله با تفکرات داعشی است. باید بپذیریم و باور داشته باشیم در جدال حق و باطل همواره داعش و تفکر داعشی باقی خواهد ماند و همه انسان های صاحب اندیشه باید در قرن ۲۱ با حضور گسترده خود شبکه های اجتماعی را خالی نگذارند. امروز آمریکا و صهیونیست ها هزینه های کلان برای مهجوریت بیشتر اسلام می کنند و به هیچ عنوان جایز نیست مسلمانان گوشه ای نشسته و نظاره گر این تحولات پرشتاب باشند.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز