دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 82776
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اسفند, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
 •   

  فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به‌زودی افتتاح می‌شود

  فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور در شهرستان کنگان با ظرفیت تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز افتتاح می‌شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فرهاد ایزدجو  با بیان اینکه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور در کنگان افتتاح می‌شود اظهار داشت: فازهای ۲۲ […]


  فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور در شهرستان کنگان با ظرفیت تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز افتتاح می‌شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فرهاد ایزدجو  با بیان اینکه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور در کنگان افتتاح می‌شود اظهار داشت: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با توانمندی متخصصان داخلی ساخته شده که با این حجم کار به میزان ۵ میلیارد دلار با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها در دنیا کمتر مشابه دارد.

  وی تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز رااز ظرفیت فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی دانست و افزود: در این فازها روزانه ۷۷ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه ۱٫۵ میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان تولید می‌شود.

  مجری فاز ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی ارزش محصولات تولیدی این فازها را روزانه ۳۰ میلیون دلار دانست و افزود: پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ شامل چهار ردیف تصفیه گاز هر کدام به ظرفیت پالایش روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز است.

  ایزدجو با بیان اینکه سیاست اقتصادی مقاومتی در فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی متبلور است خاطر نشان کرد: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی توسط متخصصان داخلی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی شده است.

  وی تصریح کرد: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با چهار سکوی دریایی، ۳۸ حلقه چاه و سه خط لوله دریایی در خلیج فارس و در فاصله ۱۰۵ کیلومتری ساحل کنگان قرار دارد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها