دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 83762
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
 •   

  امامزاده ابراهیم و اسماعیل (ع) قلعه شیخ/تصاویر

  بنای ساختمان امامزاده ابراهیم و اسماعیل (ع) که از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) هستند، بسیار قدیمی و دارای رواق ورودی آجری با طاقهای ضربی بوده که در سال ۱۳۷۵ مرمت و نوسازی شده و در اطراف آن قبرستان عمومی محل قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،بنای ساختمان امامزاده ابراهیم و اسماعیل (ع) […]


  بنای ساختمان امامزاده ابراهیم و اسماعیل (ع) که از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) هستند، بسیار قدیمی و دارای رواق ورودی آجری با طاقهای ضربی بوده که در سال ۱۳۷۵ مرمت و نوسازی شده و در اطراف آن قبرستان عمومی محل قرار دارد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،بنای ساختمان امامزاده ابراهیم و اسماعیل (ع) که از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) هستند،بسیار قدیمی و دارای رواق ورودی آجری با طاقهای ضربی بوده که در سال ۱۳۷۵ مرمت و نوسازی شده و در اطراف آن قبرستان عمومی محل قرار دارد. محوطه بقعه مزبور بسیار وسیع و بیش از ۹ هکتار وسعت دارد. قلعه امامزادگان ابراهیم و اسماعیل در شهرری و در روستای قلعه شیخ قرار گرفته است. این بقعه دارای مساحت زیادی است و اهالی شهر ری و کهریزک به زیارت آن می آیند. در گذشته، سنگ نوشته ای در بقعه وجود داشت که نشان از قدمت بقعه از  هشتصدتا هزار و دویست سال بود اما قبل از بازسازی بقعه این سنگ نوشته مفقود شد. این امامزادگان از گذشته به نام امامزاده قلعه شیخ معروف بوده اند.
  روستای قلعه شیخ در جنوب تهران واقع شده و از توابع شهر ری می باشد. بهترین راه دسترسی به امامزاده از طریق بزرگراه بهشت زهرا ـ کهریزک و روستای قلعه شیخ است.  

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :