10 شوال 1441 Monday, 1 June , 2020
0

باز هم بحران و باز هم «ساندیس‌خورها» / جهاد بی‌پایان جهادگران استان تهران از خزر تا کرخه

  • کد خبر : 83839
  • ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۱۴
باز هم بحران و باز هم «ساندیس‌خورها» / جهاد بی‌پایان جهادگران استان تهران از خزر تا کرخه

«ساندیس‌خور» واژه‌ای است که معمولا برای توصیف آن‌ها به کار می‌رود. بیل و کلنگ سلاح اصلی آنان است و معتقدند که کار آن‌ها را باید فقط خدا ببیند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،«ساندیس‌خور» واژه‌ای است که معمولاً برای توصیف آن‌ها به کار می‌رود. بیل و کلنگ سلاح اصلی آنان است و معتقدند که […]


«ساندیس‌خور» واژه‌ای است که معمولا برای توصیف آن‌ها به کار می‌رود. بیل و کلنگ سلاح اصلی آنان است و معتقدند که کار آن‌ها را باید فقط خدا ببیند.


به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،«ساندیس‌خور» واژه‌ای است که معمولاً برای توصیف آن‌ها به کار می‌رود. بیل و کلنگ سلاح اصلی آنان است و معتقدند که کار آن‌ها را باید فقط خدا ببیند. اگر کاری می‌کنند هم به خاطر افزایش فالوور و لایک گرفتن پست‌هایشان نیست و از عمق وجود خدمت به مردم را دوست دارند.

از همان‌هایی سخن می‌گوییم که وقتی اتفاقی مانند سیل یا زلزله در هر منطقه از این مرز و بوم رخ می‌دهد، زندگی را تعطیل می‌کنند و بار جهادشان را می‌بندند‌. از بار جهادی آن‌ها بگویم؛ چفیه‌ای که نماد عشق و وفاداری آن‌هاست و یک دست لباس ساده که آن را جامه خدمت می‌دانند.‌

این‌ها همان‌هایی هستند که با دست خالی و البته قلبی مطمئن به جنگ دشمن متمول رفته‌اند. هتل‌های لاکچری آن‌ها چادرهای مسافرتی و سفرهایشان اغلب به مناطق محروم و بحران‌زده است.‌

جهادگران استان تهران ، پلدختر ، تهران نیوز

اما همه این‌ها دلیلی بر آن نمی‌شود که کسل و بی‌رمق باشند. آن‌چنان روحیه‌ای دارند که در بحبوحه سیل گلستان وقتی دقایقی را سینه‌زنی می‌کنند و می‌گویند «ما خانه به دوشان غم سیلاب نداریم/ ما جز پسر فاطمه ارباب نداریم»، دشمنان از کوره در می‌روند و شروع به تمسخر آن‌ها می‌کنند.

آن‌ها مردمی هستند چون از دل مردم برخاسته‌اند. مردمی بودن آن‌ها فقط به زمان انتخاب و سفرهای تبلیغاتی مربوط نمی‌شود و این را در زلزله کرمانشاه، اردوهای جهادی متعدد و سیل‌های اخیر ثابت کرده‌اند.

وقتی در گوشه‌ای از ایران عزیز کوچک‌ترین بحرانی ایجاد می‌شود، سراسیمه و داوطلبانه می‌دوند و منتظر کسی نمی‌مانند. اگر مسئولی در قشم باشد، استانداری در انگلیس در حال خوش‌گذرانی باشد و یا مدیری در انجام وظایف خود کوتاهی کند، جبران کم‌کاری آن‌ها برعهده نیروهای جهادی است.

اردوهای جهادی آن چنان لذتی دارد که به قول یکی از جهادگران «مثل سفر کربلا در اربعین می‌ماند؛ یک بار که بیایی دیگر مشتری هر ساله می‌شوی». شعار اصلی آن‌ها «می‌سازیم تا ساخته شویم» است و آبادی ایران بزرگ را وظیفه اصلی خود می‌دانند.‌

جملات بالا مقدمه‌ای برای به تصویر کشیدن فقط بخشی از اقدامات و تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای جهادی استان تهران در مناطق سیل‌زده است. آن‌چه در ادامه می‌خوانید گزارشی کوتاه از اقدامات نیروهای جهادی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران در مناطق سیل‌زده گنبد گلستان، سیمرغ مازندران، پلدختر لرستان و در آینده‌ای نزدیک استان خوزستان است.

سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران به‌عنوان یکی از پیشگامان کمک‌رسانی به شهر سیل‌زده گنبد گلستان در همان نخستین روزهای جاری شدن سیل ۱۰ تُن کمک‌های مردمی را برای شهر گنبد فرستاد اما پس از دستور فرمانده سپاه، این سپاه به‌عنوان استان معین مازندران، ماموریت یافت تا به سیمرغ مازندران ورود کند و خدمت‌رسانی خود را در این شهر ادامه دهد.

* سیمرغ؛ شهرستانی با ۱۹ هزار نفر جمعیت و ۶۰ خانه تخریب شده

سردار حسن حسن‌زاده ، فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران  در تشریح اقدامات جهادگران استان تهران در شهرستان سیمرغ مازندران اظهار داشت: شش دستگاه لودر، شش کامیون، ۱۵ دستگاه لجن‌کش و پمپ‌های کف‌کش از روز هشتم فروردین در منطقه مستقر شدند.

وی بر همین اساس ادامه داد: در همان روز نیز ۶۰ نیروی جهادی متخصص وارد سیمرغ شدند تا پس از جمع‌آوری گل و لای خانه‌ها و معابر عمومی، فاز بعدی عملیات آغاز شود.

*مستند «و این پایان کار نیست»؛ روایتی از حضور جهادگران استان تهران در مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران به تبیین فاز دوم ماموریت پرداخت و گفت: تعمیرات خانه‌های آسیب‌دیده و تخریب‌شده فاز بعدی ماموریت ماست. تا زمانی که پایان ماموریت اعلام نشود همراه با جهادگران استان تهران در مناطق سیل‌زده مانده و در خدمت اهالی شهرستان سیمرغ خواهیم بود.‌‌

هم‌چنین لازم به ذکر است، سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران در همان نخستین روزهای ابلاغ ماموریت حدود ۴۰ تُن مواد غذایی شامل ۲۰ تن لبنیات و ۲۰ تن مواد غذایی به شهرستان سیمرغ ارسال کرده و این امدادرسانی‌ها هنوز هم ادامه دارد‌‌.‌‌

*استان تهران؛ اولین استان حاضر در پلدختر لرستان‌‌ / سیل نیروهای جهادی به سیل پلدختر اضافه شد

جهادگران استان تهران از حیث حضور در پلدختر لرستان رتبه نخست را دارند و از این لحاظ کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته‌اند.

علاوه بر حضور چشمگیر نیروهای جهادی برای کمک به مردم و خالی‌کردن خانه‌ها از گل و لای، تا پایان روز ۱۸ فروردین ۱۳ هزار و ۱۵۰ بطری آب معدنی، ۳۶ هزار و ۷۸۰ قوطی کنسرو، ۲۱ هزار و ۶۰۰ نان، ۲۰ کیسه آرد، ۹ هزار و ۴۰۰ پرس غذای گرم، ۵۰۰ تخته پتو، هزار و ۶۰۰ جفت چکمه، هزار و ۱۵۰ دست بادگیر، هزار و ۶۲۰ متر مربع موکت، ۲ هزار و ۳۰۰ عدد پوشک بچه، ۴۰۰ عدد نوار بهداشتی و ۴۰۰ بطری مواد شوینده در حوزه خدمات عمومی میان مردم پلدختر توزیع شده است‌.

سردار حسن‌زاده، فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران هم‌چنین از حضور هزار و ۳۲۲ جهادگر در قالب ۸۰ گروه جهادی در منطقه سیل‌زده پلدختر خبر داد و عنوان کرد: خدمات عمومی، خدمات فرهنگی، خدمات سلامت و خدمات مهندسی از عناوین اصلی برنامه‌های ما در این منطقه هستند.

«از حرف تا عمل»؛ مستند تهران نیوز آخرین اقدامات سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در پلدختر لرستان

وی سپس در تشریح خدمات مهندسی افزود: ۵۵۶ عدد بیل، ۷۰ عدد پارو، ۱۶۲ عدد فرغون، پنج دستگاه پمپ آب، هشت دستگاه کف‌کش، چهار دستگاه لجن‌کش، چهار دستگاه موتور برق، دو دستگاه تانکر آب و ۴۸ دستگاه از انواع ماشین‌آلات مهندسی از جمله وسایل مهندسی می‌باشد که تاکنون به منطقه سیل‌زده پلدختر لرستان اعزام شده‌اند.

*پاکسازی ۵۵۹ واحد در پلدختر توسط نیروهای جهادی استان تهران

بر همین اساس گفتنی است، حضور نیروهای جهادی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران در پلدختر و ارسال محموله‌های غذایی، بهداشتی و مهندسی لازم به این منطقه هنوز ادامه دارد و تاکنون نیز ۵۵۹ واحد پاکسازی شده‌اند.

*خوزستان؛ مقصد بعدی

در پایان یادآور می‌شود، حضور جهادگران استان تهران در مناطق فوق به صورت همزمان در حال انجام است و گفته می‌شود که جهادگران طی چند روز آینده به مناطق سیل‌زده خوزستان هم ورود خواهند کرد.

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه با پایگاه‌ها‌ و نواحی بسیج استان تهران کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به دست مردم سیل‌زده گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان برسانید.

منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا

لینک کوتاه : http://dimehnews.ir/?p=83839

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.