پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 83440
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 4 آوریل, 2019 - 09:52
 •   

  رونق تولید با سخنرانی به جایی نخواهد رسید/ مسئولان اجرایی خلأهای قانونی را اعلام کنند

  محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین زیادی نیز وجود دارد که اجرا نمی‌شود که اگر مردم و مدیران اطلاع داشته باشند بسیاری از مسائل قابل حل است و به رونق تولید کمک خواهد کرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، […]


  محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین زیادی نیز وجود دارد که اجرا نمی‌شود که اگر مردم و مدیران اطلاع داشته باشند بسیاری از مسائل قابل حل است و به رونق تولید کمک خواهد کرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال جدید با عنوان رونق تولید و خلاء‌های قانونی که در این زمینه وجود دارد اظهار کرد: خلاء قانون گذاری را منِ قانون‌گذار نباید اطلاع رسانی کنم. برای خلاء قانونی مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند برنامه‌ریزی کند مگر مرکز پژوهش‌ها که یکسری کارهایی انجام می‌دهد.

  وی افزود: عمدتا خلاء قانون‌گذاری در دو حیطه و میدان قابل بررسی است. یکی میدان اجرا توسط مسئولان اجرایی و دیگری حیطه برخورداری بخش خصوصی و کسانی‌که با قانون مواجه‌ بوده و از قانون تبعیّت می‌کنند که اگر خلائی وجود دارد باید به مجلس اعلام کنند و بررسی شود.

  نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قسمت دیگر مربوط به قوه قضائیه است. مسائلی که دچار نقص است را باید به مجلس اعلام کند. اگر در قانون مغایرتی وجود دارد قضات به مجلس منعکس کنند، حکم برایش صادر کنند و حتی اگر قانونی ایراد دارد آن‌را مشخص کنند که تصحیح و تکمیل شود.

  امیرحسنخانی با بیان این‌که عمدتا نواقص قانونی از طریق لایحه باید حل شود نه طرح، عنوان کرد: مردم که با قوانین سروکار دارند و مشکلاتی برای آن‌ها به وجود می‌آید به نمایندنگان مراجعه کرده و مسائل را منعکس کرده که نماینده‌ها طرحی را ارائه کنند یا مسئله را به دولت ارائه دهند که دولت لایحه‌ای برای آن ارائه دهد اما اگر صرفا از مجلس شورای اسلامی توقع داشته باشیم که بیاید اصلاح قوانین بدهد خیلی قابل اجرا نیست.

  وی اظهار کرد: برای رونق تولید نمی‌توان در سراسر کشور یک نسخه واحد پیچید. اگر بخواهیم رونق تولید را در کشور پیگیری کنیم به اعتقاد من باید تک‌تک کارخانجات را بررسی کرد و برای بررسی هر استان و شهرستان نسخه خاص خودش را پیچید. اگر بخواهیم شعار سال 98 رونق تولید عملیاتی شود باید مصداقی ورود کنیم.

  نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون گمرک، بانک‌ها، مالیات و دارایی، قانون کار، مسائل کارگری، اداره کار و هزینه‌های حمل و نقل دچار همه مشکلاتی است که بسیاری از تولید کنندگان با آن رو به رو هستند. این مشکلات را نمی‌توان یک شبه حل کرد و شاهد رونق تولید بود.

  رونق تولید با برگزاری سمینار، گزارش، مصاحبه و سخنرانی به جایی نخواهد رسید

  امیرحسنخانی با بیان این‌که رونق تولید با برگزاری سمینار، گزارش، مصاحبه و سخنرانی به جایی نخواهد رسید، تأکید کرد: باید عملیاتی وارد عمل شد. امروز در خراسان‌جنوبی چندین کارخانه مشکل‌دار داریم. باید نگاه کرد در فصل اول سال چند کارخانه فعال شده است؟ اگر کارخانه‌ای طی این مدت راه‌اندازی شد معنایش رونق تولید است اما اگر غیر از این هر کار کنیم شاهد رونق تولید نخواهیم بود.

  وی گفت: در حال حاضر در رابطه با رونق تولید باید هماهنگی بین دستگاه‌ها باشد. باید قوانین و رویکردهایی برای ماندن تولید کننده وجود داشته باشد که تولید کننده حفظ شود.

  نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظر مقام معظم‌رهبری این است که با رونق تولید اقتصاد قوام پیدا کند. اقتصاد وقتی قوام پیدا کرد قطعا در مقابل تحریم‌ها کمتر مورد آسیب خواهد بود.

  رونق تولید یکی از اجزای اقتصاد مقاومتی است

  امیرحسنخانی اظهار کرد: شعار سال 98 در راستای اقتصاد مقاومتی است. رونق تولید یکی از اجزای اقتصاد مقاومتی است در سال‌های قبل اقتصاد مقاومتی به صورت کلی مطرح شده اما حال مقام‌معظم رهبری جزء به جزء بخش‌های اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کنند.

  وی تاکید کرد: هر چه سرانه ملی افزایش پیدا کند مردم به رفاه بیشتری می‌رسند. رونق تولید یعنی این‌که شما تولیدی داشته باشید که بازار خارجی، صرفه اقتصادی و تولید برتری داشته باشد.

  نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین موجود، گفت: قوانین زیادی در کشور وجود دارد که تولیدکنندگان و مدیران از آن بی‌اطلاع هستند. قوانینی که نوشته می‌شود برای این است که اجرایی شود و برای اجرایی شدن باید آموزش کافی برای آشنایی مدیران و مردم با قوانین گذاشته شود.

  امیرحسنخانی بیان کرد: یکی از دلایلی که می‌توان برای عقب بودن خراسان جنوبی از چشم‌انداز به آن اشاره کرد این است که چشم‌انداز برای مردم ملکه نشده و نمی‌دانند چه اهدافی را دنبال می‌کند و چگونه باید به آن رسید. برای همین است که نسبت به چشم‌انداز عقب هستیم.

  قوانین زیادی وجود دارد که اجرا نمی‌شود

  وی با بیان این‌که صداوسیما و رسانه‌ها نیز باید برای تحقق چشم‌انداز و آگاهی نسبت به آن ورود کنند که مسائل بیشتر شناخته شود، افزود: قوانین زیادی وجود دارد که می‌تواند اصلاح شود. قوانین زیادی نیز وجود دارد که اجرا نمی‌شود که اگر مردم و مدیران اطلاع داشته باشند بسیاری از مسائل قابل حل است و به رونق تولید کمک خواهد کرد.

  نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید در مقابل تحریم‌های خارجی مسائل خود را تسهیل کنیم که متأسفانه این کار نشده است.

  امیرحسنخانی ادامه داد: اخیرا مقام معظم رهبری در این راستا ظرفیت خوبی را ایجاد کردند آن هم تنفیذ اختیارات خودشان به رؤسای سه قوه بود یعنی تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی توسط سران سه قوه.

  وی خاطرنشان کرد: تاکنون از این ظرفیت توسط سه قوه استفاده شده و دستگاه‌های اجرایی نیز باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند. اگر مشکلاتی وجود دارد در شورای هماهنگی اقتصادی به طور موقت برای آن برنامه‌ریزی و مشکلات تسهیل شود.

  مدیران به رهنمودهای مقام معظم رهبری در مقابل تحریم‌ها عمل نکردند

  نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌ها بیان کرد: در رابطه با تحریم‌ها خیلی از مسائل را مقام معظم رهبری دیده، مجوز داده و گفته‌اند که چکارهایی انجام شود اما مشکل از ما مدیران است که عمل نکردیم.

  مشکل عمده خراسان‌جنوبی دور بودن از بازار مصرف و تامین مواد اولیه

  امیرحسنخانی با اشاره به مشکلات موجود در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: یک اشکال عمده در خراسان‌جنوبی این است که از بازار مصرف و تامین مواد اولیه دور هستیم و تا رسیدن به بازار مصرف و تامین مواد اولیه باید هزینه حمل و نقل پرداخت شود. وقتی این دو هزینه را در استان داریم باید یک مشوقی به سرمایه‌گذار بدهیم که سرمایه‌گذار به استان‌های بزرگ نرود و به خراسان‌جنوبی بیاید. متاسفانه در خراسان‌جنوبی این مشوق را نداریم. تا زمانی‌که مشوقی نباشد، تولید در استان‌های محرومی مانند خراسان‌جنوبی وجود نخواهد داشت.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز