پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 84464
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 26 آوریل, 2019 - 14:30
 •   

  برای برون رفت از چالش های اقتصادی نیاز به جوانان مومن، متعهد و کارآمد داریم

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: رای برون رفت از چالش های اقتصادی نیاز به جوانان مومن، متعهد و کارآمد داریم؛ مسجد در این مورد نقش دارد، کار مسجد انسان‌سازی است؛ همگی باید تلاش کنند این ظرفیت بالا را احیا کنند.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: رای برون رفت از چالش های اقتصادی نیاز به جوانان مومن، متعهد و کارآمد داریم؛ مسجد در این مورد نقش دارد، کار مسجد انسان‌سازی است؛ همگی باید تلاش کنند این ظرفیت بالا را احیا کنند.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه گفت: بهترین توشه برای عالم قبر و قیامت تقوا است؛ تنها چیزی که از لحظه جان دادن تا درون قبر و قیامت برای ما بهترین است، تقوا است؛ قطعا تقوا درجات فراوان دارد؛ در یک سطح تقوا باقی نمانید، سطح تقوای خود را بالا ببرید؛ انسان باید تحرک داشته باشد، انسان برای سکون و بی تحرکی آفریده نشده است؛ عالم مدرسه الهی است، در این دانشگاه ها باید روز به روز کلاس بالاتر برویم.

  وی در ادامه با اشاره به سبک زندگی اسلامی حول محور خانواده در اسلام اذعان داشت: غیرت برازنده انسان و مرد است؛ انسانی که غیرت ندارد از انسانیت خارج است، از زمره انسانیت خارج است؛ غیرت امر فطری است، امری اکتسابی نیست که در طی زمان این را کسب کند؛ خداوند انسان را طوری آفریده که به دنبال حفظ حرمت ها است و این به معنی غیرت است؛ گاهی غیرت ناموسی است و گاهی غیرت ملی و گاهی غیرت دینی است.

  امام جمعه فیروزکوه در توضیح غیرت بیان داشت: غیرت ملی یعنی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس یک وجب خاک این سرزمین را به دشمن ندادند، غیرت ناموسی به معنای حفظ زن و فرزند در برابر بدی ها است؛ غیرت دینی مقابله در برابر توهین به دین و اعتقادات است؛ امام حسین (ع) چرا در برابر شمشیرهای آخته ایستادگی کرد؟! چون می دانست با خون خود دین اسلام را حفظ می کند؛ این غیرت دینی داشتن است؛ کسانی که خدا و پیغمبر خدا را زیرسوال می برند غیرت دینی ندارند که یا از نفهمی و نادانی است یا طبق گفته رهبری بحث نفوذ است و حرف شیطان و دشمن را بر زبان جاری می کنند.

  وی خاطر نشان کرد: کسی که خود را به خواب زده با کسی که خوابیده است متفاوت است؛ کسی که خود را به خواب زده است بنا ندارد آگاه شود؛ دستور قرآن است که با اینها باید برخورد کرد، نمی شود دیندار بود و در مقابل این مسائل سکوت کرد؛ این رفتار بی غیرتی دینی است؛ برخورد با این افراد شیوه پیامبر و ائمه معصوم است که جان خود را در دفاع از دین دادند.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های دوم با اشاره به هفته سلامت، تصریح کرد: در حکومت اسلامی فارغ از سمت و جایگاه باید همه از موهبت سلامت برخوردار باشند؛ لازم است پوشش سلامت همگانی برای همگان در نظر گرفته شود؛ باید با شبکه بهداشت همراهی شود؛ این که در تحرک داشتن نقشی داشته باشیم؛ بسیاری از بیماری های جسمی و حتی بیماری های روحی با تحرک رفع خواهد شد.

  وی مهم ترین محور تحولات بنیادی در جهت تمدن سازی اسلامی را اندیشه دینی و تربیت نیروی متعهد و کارآمد دانست و تاکید کرد: هر کسی، اعم از دیندار و غیر دیندار، تلاش کند پیشرفت می کند؛ کشورهایی هستند که زحمت می کشند و تلاش می کنند و پیشرفت هم خواهند کرد؛ لازم است توصیه رهبری در گام دوم انقلاب یعنی نیروی انسانی جوان و کارآمد تربیت شوند، مساجد پایگاهی است که می تواند فرهنگ کار را تقویت کند؛ برای برون رفت از چالش های اقتصادی نیاز به جوانان مومن، متعهد و کارآمد داریم؛ مسجد در این مورد نقش دارد، کار مسجد انسان‌سازی است؛ همگی باید تلاش کنند این ظرفیت بالا را احیا کنند؛ توصیه شده در جایی که مسجد ندارد مسجد بسازید و جایی که مسجد دارد در بهبود مسجد تلاش کنید.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، با اشاره به شعار سال، رونق تولید، گفت: موانعی در رونق تولید کشور وجود دارد که با مجاهدت و تلاش بی وقفه برطرف خواهد شد و ما را به مرز خوداتکایی خواهد رساند؛ کسانی که کارخانه را برج کردند منافات با تعالیم اسلامی ندارد؟! این زمینه ساز نیازمندی به غیر است؛ نهادهایی همچون قرارگاه خاتم که تلاش دارند در جهت رونق تولید قدم بردارند را باید تقویت کرد.

  وی با اشاره به انتصاب سردار سلامی تاکید کرد: سردار سلامی بهترین فرمانده جنگ روانی با دشمن است؛ اگر نتانیاهو دست از پا خطا کند سپاه او را در دریای مدیترانه غرق خواهد کرد؛ سخن سردار سلامی گرچه مختطبش اسرائیل است اما اشاره به استکبار جهانی دارد؛ به کشورهایی که متحدین صهیونیست‌ها هستند و جان مسلمانان را در نقاط مختلف دنیا می گیرند؛ اینها بویی از حقوق بشر نبرده اند؛ هر کسی در منطقه پای خود را از گلیم درازتر کند نیروهای سپاه با آن مقابله خواهند کرد.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به شکست امریکا در حادثه طبس تاکید کرد: این نصرت الهی بود و اگر با خدا باشیم خداوند نصرت خود را به سمت ملت ایران روانه خواهد کرد؛ حادثه طبس معجزه الهی برای ملت ایران بود.

  وی در پایان با اشاره به روز معلم تاکید کرد: رسالت خطیر معلمین آموزش و پرورش است که اگر به خوبی انجام دهند جوانانی انقلابی تربیت خواهند شد؛ آموزش و پرورش فرزندان ما باید از زیربنا و از کودکستان انجام شود؛ ان شاالله معلمین ما توجه به رسالت بزرگ خود داشته باشند که اگر جوانی به بیراهه کشیده شود در قیامت باید پاسخگو بود.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز