دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 84342
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
 •   

  در فصل زاد و ولد به حیات وحش نزدیک نشوید

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحش خبر داد و از مردم‌ خواست برای حفظ آرامش حیات وحش در این فصل به آن‌ها نزدیک نشوند. فرشاد فیروزنیا، سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، از تشدید اقدامات […]


  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحش خبر داد و از مردم‌ خواست برای حفظ آرامش حیات وحش در این فصل به آن‌ها نزدیک نشوند.


  فرشاد فیروزنیا، سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحش خبر داد و از مردم‌ خواست برای حفظ آرامش حیات وحش در این فصل به آن‌ها نزدیک نشوند.

  فرشاد فیروزنیا افزود: فصل بهار هنگام زایش وحوش در طبیعت است و زایش حیواناتی چون میش وحشی و بز وحشی و سایر حیوانات و همینطور فصل تخم گذاری پرندگان شکاری (گوشتخوار) و سایر پرندگان خشک زی و آبزی و … در مناطق اثر طبیعی ملی تنگه واشی و منطقه شکار ممنوع کاوه ده و همچنین سایر مناطق آزاد و طبیعی اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش دارد.

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه در ادامه خاطر نشان کرد: به منظور پیشگیری از پراکندگی وحوش در فصل زایمان و جلوگیری از ایجاد استرس در زمان زادآوری حیات وحش، کنترل‌های مستمر و شبانه‌روزی توسط ماموران اجرایی این اداره و واحد‌های تابعه (سرمحیط بانی انزها، سرمحیط بانی ارجمند، محیط بانی اثر طبیعی ملی تنگه واشی، محیط بانی پشتکوه) درحال انجام است.

  وی هم چنین تصریح کرد: به دنبال ایجاد فضای آرام و مطلوب برای زادآوری حیات وحش از ورود افراد به منطقه اثر طبیعی ملی تنگه واشی و منطقه شکار ممنوع کاوه ده جلوگیری می‌شود.

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از تشدید فعالیت اکیپ‌های سیار به منظور حراست و کنترل مناطق خبر داد و تاکید کرد: به‌ طور قطع در این ایام با سودجویی و اقدامات خلاف قانون به شدت برخورد می‌شود و در صورت مشاهده تخلف، فرد متخلف به مراجع قضایی تحویل خواهد شد.

  فزشاد فیروزنیا در پایان از علاقه‌مندان و طبیعت دوستان خواست تا ضمن همکاری لازم با محیط بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش جدا خودداری کنند تا محیطی آرام و امن برای تولد حیات وحش ایجاد کنند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :