پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 85845
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
 •   

  تحویل و رهاسازی یک بهله شاه بوف در شهرستان فیروزکوه

  سرپرست اداره حفاظت محیط زست از تحویل و رهاسازی یک بهله شاه بوف توسط یکی از شهروندان فیروزکوهی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، فرشاد فیروزنیا با اعلام این خبر اظهارکرد: یکی از شهروندان فیروزکوهی در حین تردد در منطقه کتالان متوجه پرنده ای می شود که قادر به حرکت نبوده است. وی گفت: […]


  سرپرست اداره حفاظت محیط زست از تحویل و رهاسازی یک بهله شاه بوف توسط یکی از شهروندان فیروزکوهی خبر داد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، فرشاد فیروزنیا با اعلام این خبر اظهارکرد: یکی از شهروندان فیروزکوهی در حین تردد در منطقه کتالان متوجه پرنده ای می شود که قادر به حرکت نبوده است.

  وی گفت: پرنده تحویلی به اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه یک بهله شاه بوف بوده که بعداز تیمار و مدوای اولیه و بهبودی وضع جسمی، توسط محیط بانان در زیستگاه خود رها سازی شد.

  فیروزنیا افزود:  ابن پرنده در حدود ۶۶ تا ۷۰ سانتیمتر طول و دارای گوش‌پرهای مشخص، سینه زرد مایل به قهوه‌ای بارگه‌های پهن، چشم‌های درشت نارنجی رنگ، سطح پشتی زرد مایل به قهوه‌ای بالکه‌های قهوه‌ای پررنگ است.

  گفتنی است “شاه‌بوف” از خانواده‌ جغدها است که جمعیت زیادی ندارند و از گونه‌های حمایت‌شده محسوب می‌شوند. این گونه شب‌گرد است و از جوندگان، موش‌ها، مارها و گاهی اوقات از پرندگان دیگر تغذیه می‌کند.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز