پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 85793
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
 •   

  خسارت ۸ میلیاردی بارندگی های بهاری در فیروزکوه

  فرماندار فیروزکوه با اشاره به بارندگی های فصل بهار در سال جاری اعلام کرد: سیلاب و سرمازدگی امسال ۷ میلیارد و ۹۰۴ میلیون تومان به محصولات کشاورزی و زیرساخت های شهرستان خسارت وارد کرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: شرایط آب و هوایی بویژه در […]


  فرماندار فیروزکوه با اشاره به بارندگی های فصل بهار در سال جاری اعلام کرد: سیلاب و سرمازدگی امسال ۷ میلیارد و ۹۰۴ میلیون تومان به محصولات کشاورزی و زیرساخت های شهرستان خسارت وارد کرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: شرایط آب و هوایی بویژه در فروردین و اردیبهشت منجر به از بین رفتن برخی از میوه‌های باغی فیروزکوه نظیر گردو و زردآلو شده است.

  وی تاکید کرد: همچنین به اقدامات جهاد کشاورزی در حوزه انهار و … آسیب جدی وارد شده که مجموع خسارات این بخش تاکنون ۴ میلیارد و ۷۶۲ میلیون تومان برآورد می‌شود.

  به گفته این مقام مسئول تولیدات محصولات کشاوری شهرستان فیروزکوه با ۵ هزار و ۴۵۰ هکتار اراضی کشاورزی، سالانه به ۱۲۰ هزار تن می‌رسد. همچنین صنعت کشاورزی به عنوان یکی از چشم اندازهای توسعه این شهرستان تعیین شده است.

  نماینده عالی دولت در فیروزکوه تصریح کرد: ۱۳۵ ساختمان نیز در بخش‌های مرکزی و ارجمند در بارندگی‌های اخیر آسیب دیده اند که برآورد خسارات آنها یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان اعلام شده است.

  یوسفی جمارانی از خسارت ۸۰۰ میلیون تومانی به منابع آب شهرستان خبر داد و افزود: ۱۰ کیلومتر از مسیر رودخانه تحت تأثیر سیلاب‌ها قرار گرفتند.

  وی تشریح کرد: ۳ کیلومتر از مسیرهای اصلی و فرعی فیروزکوه نیز در این حوادث طبیعی دستخوش ۶۰۰ میلیون تومان خسارت شده است.

  فرماندار فیروزکوه اذعان داشت: خسارت وارده به شبکه‌های توزیع و سقوط تیر برق‌ها نیز ۱۵۲ میلیون تومان برآورد می‌شود.

  شهرستان فیروزکوه با آب و هوایی کوهستانی متشکل از دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز