پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 85454
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 23 مه, 2019 - 14:08
 •   

  روند تأمین آب شهرک صنعتی فیروزکوه از سد نمرود تسریع می‌شود

  فرماندار فیروزکوه با اشاره به موضوع انتقال آب شهرک صنعتی فیروزکوه گفت: ۵ میلیون مترمکعب از آب سد نمرود سهم بخش صنعت است که ۳ میلیون مترمکعب به شهرک صنعتی تخصیص پیدا کرده است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی عصر امروز در جلسه تسهیل و رفع موانع سرمایه‌گذاری در زمینه تأمین […]


  فرماندار فیروزکوه با اشاره به موضوع انتقال آب شهرک صنعتی فیروزکوه گفت: ۵ میلیون مترمکعب از آب سد نمرود سهم بخش صنعت است که ۳ میلیون مترمکعب به شهرک صنعتی تخصیص پیدا کرده است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی عصر امروز در جلسه تسهیل و رفع موانع سرمایه‌گذاری در زمینه تأمین آب شهرک صنعتی فیروزکوه اظهار داشت: موضوع انتقال آب شهرک صنعتی فیروزکوه از پرونده‌هایی است که برای مدت 10 سال مطرح می‌باشد.

  وی بیان کرد: 5 میلیون مترمکعب از آب سد نمرود سهم بخش صنعت است که 3 میلیون مترمکعب به شهرک صنعتی تخصیص پیدا کرده اما مشمول مرور زمان شده و سال گذشته در جریان سفر وزیر صنعت قول آن داده شد.

  فرماندار فیروزکوه ادامه داد: مطالعات اولیه انجام شده منتهی درخواست این است حق اشتراک و آب‌بها در زمان احداث خط انتقال پرداخت شود چون حجم پروژه سنگین است و زمان پرداخت به زمان بهره‌برداری موکول شود.

  یوسفی جمارانی با اشاره به اینکه واحدهای فعال در این شهرک نیازمند آب هستند عنوان کرد: افزایش تولید در گِرو تأمین آب است تا با 3 حلقه چاه 16 لیتر بر ثانیه آب تأمین می‌شد که تا 50 لیتر بر ثانیه نیاز شهرک فاصله زیادی دارد.

  در ادامه مهدی فروغی مدیرعامل آب منطقه‌ای استان تهران گفت: دو منبع آب برای شهرک صنعتی فیروزکوه پیش‌بینی شده و 3 حلقه چاه مجوز دارد که 28 لیتر بر ثانیه آب از زیرزمین برداشت می‌کند و حلقه چهارم نهایی نشده است.

  وی ادامه داد: کل تخصیص آب استان تهران از سد نمرود 5 میلیون مترمکعب برای صنایع است که 2 میلیون لیتر بر ثانیه به دهکده سیب اختصاص پیدا کرد، 3 میلیون باقی مانده که باید شهرک صنعتی درخواست اشتراک بدهد تا نسبت به اجرای آن اقدام کنیم.

  منبع:تسنیم

  انتهای پیام/ح


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز