پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 85822
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
 •   

  پوتین و ولیعهد امارات درباره امنیت خلیج فارس گفتگو کردند

  رئیس جمهور روسیه و ولیعهد امارات متحده عربی در گفتگویی تلفنی در ارتباط با مسائل امنیتی در خلیج فارس رایزنی کردند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه و «محمد بن زائد آل نهیان»، ولیعهد امارات متحده عربی در ارتباط با روابط دوجانبه و اوضاع امنیتی منطقه خلیج فارس […]


  رئیس جمهور روسیه و ولیعهد امارات متحده عربی در گفتگویی تلفنی در ارتباط با مسائل امنیتی در خلیج فارس رایزنی کردند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه و «محمد بن زائد آل نهیان»، ولیعهد امارات متحده عربی در ارتباط با روابط دوجانبه و اوضاع امنیتی منطقه خلیج فارس به صورت تلفنی گفتگو کردند.

  گفته شده در این مذاکرات دو طرف بر اهمیت حفظ آرامش در خلیج فارس تاکید کرده و گسترش همکاری دو کشور را خواستار شدند.

  در همین ارتباط نیز دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین با تائید این خبر اعلام کرده که گفتگوی مذکور با محوریت مسائل مهم همکاری‌های دوجانبه از جمله اجرای بیانیه مشارکت راهبردی بین دو کشور صورت گرفته است.

  همچنین گفته شده دو طرف در ارتباط با خلیج فارس بر اهمیت حفظ ثبات و امنیت و ادامه تماس‌های دو جانبه تاکید کردند.

  تماس تلفنی مقامات روسیه و امارات متحده عربی در یک سالگی امضای سند روابط راهبردی میان دو کشور و همزمان با افزایش تحرکات آمریکا در منطقه صورت گرفته است.

  سال گذشته سند همکاری راهبردی امارات و روسیه از سوی ولادیمیر پوتین، و محمد بن زائد بن سلطان آل نهیان، به امضا رسید و این قرارداد همکاری راهبردی در بر گیرنده مشارکت در طرح‌های نفت و گاز، انرژی‌های تجدیدپذیر، فناوری هسته‌ای، همکاری‌های علمی و فناوری، صنایع هوایی، و مشارکت در بخش‌های صنعتی، ماشین‌سازی و دارویی اعلام شده است.

  *مهر

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز