پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 86742
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
 •   

  افزایش مخالفت با سیاست‌های ترامپ؛ درخواست نمایندگان آمریکا برای بازگشت به برجام

  بیش از بیست نماینده کنگره با صدور قطعنامه‌ای بر لزوم بازگشت دولت ترامپ به برجام و کاهش تنش‌ها تاکید کردند. به گزارش  پایگاه خبری دیمه نیوز ،پایگاه اینترنتی مجلس نمایندگان آمریکا گزارش داد: تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در قطعنامه ای خواهان بازگشت دولت آمریکا به برجام شدند. باربارا لی(Barbara Lee),دیوید پرایس(David Price),یان شاکوفسکی(Jan […]


  بیش از بیست نماینده کنگره با صدور قطعنامه‌ای بر لزوم بازگشت دولت ترامپ به برجام و کاهش تنش‌ها تاکید کردند.


  به گزارش

   پایگاه خبری دیمه نیوز

  ،پایگاه اینترنتی مجلس نمایندگان آمریکا گزارش داد: تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در قطعنامه ای خواهان بازگشت دولت آمریکا به برجام شدند.
  باربارا لی(Barbara Lee),دیوید پرایس(David Price),یان شاکوفسکی(Jan Schakowsky) از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در قطعنامه ای از دولت ترامپ خواستند که به طرح جامع اقدام مشترک یا همان توافق اتمی ایران بازگردد.

  در این قطعنامه علاوه بر درخواست برای بازگشت دولت ترامپ به برجام از ترامپ خواسته شده است که تدابیر لازم را برای کاهش تنش ها با استفاده از دیپلماسی به عنوان ابزاری برای پاسخگویی به دیگر چالش ها با ایران به کار گیرد.
  در جلسه پیشنهاد این قطعنامه باربارا لی گفت:سیاست های دولت ترامپ در رابطه با ایران عامل افزایش این بحران خودساخته است.من به عنوان فردی که از برجام حمایت کرده ام از اینکه می بینم در آستانه یک درگیری با ایران به خاطر سیاست های وحشتناک دولت ترامپ هستیم تاسف می خورم.

  دولت ترامپ در اقدامی وحشتناک در ۸ ماه مه سال ۲۰۱۸ از توافق اتمی با ایران خارج شد.لازم است که ما با استفاده از دیپلماسی پایدار و روابط دیپلماتیک، خود را از مسیر جنگ خارج کنیم و به طرف دیپلماسی و صلح پیش برویم.در این قطعنامه مهم ما خواهان آن شده ایم.
  دیوید پرایس دیگر عضو مجلس نمایندگان هم گفت:اگر به تحولات اخیر نگاهی داشته باشیم رئیس جمهور ترامپ با خروج از توافق اتمی با ایران ما را از میز مذاکره دور کرد.

  یان شاکوفسکی دیگر عضو کنگره هم گفت: برجام یک توافق بین المللی بین گروه ۵ به علاوه ۱ با ایران است.علاوه بر این برجام فرصت هایی را برای رسیدن به توافق های بیشتر با ایران فراهم می کند.به هر حال اقدامات یکجانبه دولت تمامی تلاشها را تضعیف کرده است و وجهه آمریکا را در جهان دچار آسیب کرده است.

  جان یارموث,پیتر ولچ، ارل بلومنر,لوید داگت ,جری کانلی,اندی لوین,روبن گالگو,مارک پوکان ,پرامیلا جیپال,دب هالاند,جیمی راسکین,آلن لوونتال,دونالد پین,رائول گریجالوا,آنا اشوو,رو خانا، استیو کوهن و دان بیر از دیگر اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از این قطعنامه حمایت کردند.

  انتهای خبر/

  منبع:صداوسیما


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز