پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 86426
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 2 جولای, 2019 - 10:48
 •   

  باز ساخت ساز غیرمجاز تیشه به ریشه ورزش دماوند خواهد زد/ ساخت ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای چنار شرق باعث تعطیلی ورزش پاراگلایدر در ارتفاعات اشنه‌در می‌شود

  ساخت ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای چنار شرق در آینده‌ای نزدیک باعث تعطیلی ورزش پاراگلایدر در ارتفاعات اشنه‌در می‌شود و این  پدیده شوم تخلفات تغییر کاربری‌ اراضی کشاروزی تیشه به ریشه ورزش شهرستان دماوند خواهد زد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، اگر جلوی کلنگ ساخت ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای چنار شرق گرفته نشود، […]


  ساخت ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای چنار شرق در آینده‌ای نزدیک باعث تعطیلی ورزش پاراگلایدر در ارتفاعات اشنه‌در می‌شود و این  پدیده شوم تخلفات تغییر کاربری‌ اراضی کشاروزی تیشه به ریشه ورزش شهرستان دماوند خواهد زد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، اگر جلوی کلنگ ساخت ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای چنار شرق گرفته نشود، قطعاً با تعطیلی ورزش پاراگلایدر در شهرستان دماوند مواجه خواهیم شد و این ورزش برای همیشه با توجه به موقعیت ارتفاعات اشنه‌در تعطیل می‌شود.

  در همین رابطه گفتگویی با علیرضا اثنی عشری، مسئول کمیته ورزش‌های هوایی شهرستان دماوند داشتیم که گفته‌های این ورزشکار خواندنی است.

  وی می‌گوید زمینی که در اختیار مجموعه کمیته ورزش‌های هوایی شهرستان دماوند قرار دارد، زمین شخصی مردم است که سال‌هاست ما جهت فرود از آن استفاده کرده‌ایم و در حال حاضر این مردم دوست دارند در اراضی شخصی خود مبادرت به ساخت‌وساز نمایند.

  مسئول کمیته ورزش‌های هوایی شهرستان دماوند گفت: این اراضی شخصی است با ارزش افزوده فعلی، مالکان اقدام به فروش زمین‌های خودکرده‌اند که با فروش این زمین‌ها سایت پرواز تعطیل می‌شود.

  به گفته اثنی عشری کاربری اراضی اطراف سایت پرواز اشنده‌در کشاورزی است و در حال حاضر توسط مالکان تفکیک شده بود.

  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اراضی کشاورزی است دادستان شهرستان دماوند اجازه ساخت‌وساز را نداده و هفته قبل اقدام به تخریب بناها و دیوارکشی‌ها کرده‌اند.

  مسئول کمیته ورزش‌های هوایی شهرستان دماوند اظهار داشت: برای حفظ رشته ورزشی پاراگلایدر به یک یا ۲ هکتار زمین نیاز است تا این ورزش در شهرستان دماوند ادامه یابد.

  اثنی عشری ادامه داد: این سایت عملیاتی‌ترین سایت پایگاه قهرمانی کشور است که با توجه به شرایط جوی روزانه ۵۰ الی ۶۰ پرواز را خواهیم داشت و در روزهای تعطیل حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ پرواز داریم.

  وی با بیان اینکه هرساله در پایان شهریورماه مسابقات قهرمانی در این سایت پرواز اشنه‌در برگزار می‌شود، گفت: علاوه‌بر برگزاری مسابقات قهرمانی در سایت پرواز اشنه‌در، دوره‌های آموزشی اجرا می‌شود و برای پرورش قهرمانی این رشته بسیار مفید محسوب خواهد شد.

  مسئول کمیته ورزش‌های هوایی شهرستان دماوند در خصوص نوع پرواز گفت: اصل پرواز در این سایت بستگی به مسافت دارد که مورد استقبال جوانان قرار گرفته است.

  اثنی عشری گفت: این سایت یکی از جاذبه‌های شهرستان دماوند می‌باشد مسئولان کمک کنند تا زمین باقی بماند اگر موافقت انجام گیرد توسط هیات خریداری می‌گردد و اگر زمین تحویل داده نشود سایت پاراگلایدر در شهرستان دماوند عملاً تعطیل خواهد شد.

  *تارود

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز