پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 86721
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 جولای, 2019 - 13:44
 •   

  حذف دلار آمریکا از معاملات تسلیحاتی هند و روسیه

  روسیه و یکی از بزرگترین واردکنندگان سلاح آن یعنی هند تصمیم گرفته‌اند از ارزهای ملی خود برای پرداخت در معاملات بزرگ دفاعی خود استفاده کنند. به گزارش به نقل از راشاتودی، روسیه و یکی از بزرگترین واردکنندگان سلاح آن یعنی هند تصمیم گرفته‌اند از ارزهای ملی خود برای پرداخت در معاملات بز   پایگاه خبری دیمه […]


  روسیه و یکی از بزرگترین واردکنندگان سلاح آن یعنی هند تصمیم گرفته‌اند از ارزهای ملی خود برای پرداخت در معاملات بزرگ دفاعی خود استفاده کنند.


  به گزارش به نقل از راشاتودی، روسیه و یکی از بزرگترین واردکنندگان سلاح آن یعنی هند تصمیم گرفته‌اند از ارزهای ملی خود برای پرداخت در معاملات بز

    پایگاه خبری دیمه نیوز

  رگ دفاعی خود استفاده کنند و به این ترتیب تحریم‌های آمریکا را دور بزنند .
  مسکو و دهلی نو در ماه‌های اخیر تجارت سلاح خود را تقویت کرده اند . روسیه زیردریایی، کشتی، تانک و جت به شرکای هندی خود می فروشد و قرار است سیستم دفاع هوایی S400 هم برای این کشور تامین کند. خرید S400 توسط هند طی قراردادی با ارزش بیش از 5 میلیارد دلار باعث عصبانیت آمریکا، یکی از بزرگترین شرکای تجاری آن شده است. آمریکا به هند در مورد پیامدهای احتمالی این حرکت هشدار داده است .
  شیوه جدید پرداخت از طریق روبل و روپیه مورد توافق بانک‌های مرکزی روسیه و هند قرار دارد و می‌تواند جلوی تهدید تحریم‌های واشنگتن را بگیرد .
  به این ترتیب، هند می‌تواند اولین پرداخت را برای خرید دو کشتی جنگی ساخت روسیه انجام دهد .
  معاملات چند میلیارد دلاری هند با روسیه خطر تحریم شدن آن توسط آمریکا را بالا می‌برد. آمریکا از طریق قانونی نهادهایی را که درگیر معاملات قابل توجه با شرکت های بخش دفاعی روسیه هستند، تحریم می‌کند .
  هند تنها کشوری نیست که علی رغم خطر اقدامات تنبیهی آمریکا ، تسلیحات نظامی از روسیه می‌خرد. ترکیه، متحد واشنگتن، با خرید سیستم دفاع هوایی S400 جلوی تحریم های آمریکا ایستاده است. آنکارا چندین محموله اجزای S400 را دریافت کرده است و آخرین هواپیما حاوی این قطعات روز دوشنبه در ترکیه فرود آمد .

  انتهای خبر/

  منبع:تسنیم


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز