پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 86801
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 جولای, 2019 - 13:28
 •   

  وزیر بهداشت: مشکل کمبود نیروی انسانی در شهرستان فیروزکوه حل خواهد شد/شناسایی ده میلیون نفر در معرض فشار خون در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: همکاران ما به اندازه کافی برای تخصیص نیروی انسانی مناسب اعم از پزشک و پرستار و پیرا پزشک برای منطقه فیروزکوه و دماوند برنامه ریزی کردند و قطعاً در ماه های آینده مشکل کمبود نیروی انسانی در فیروزکوه نخواهیم داشت. سعید نمکی در گفتگو با پایگاه خبری دیمه […]


  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: همکاران ما به اندازه کافی برای تخصیص نیروی انسانی مناسب اعم از پزشک و پرستار و پیرا پزشک برای منطقه فیروزکوه و دماوند برنامه ریزی کردند و قطعاً در ماه های آینده مشکل کمبود نیروی انسانی در فیروزکوه نخواهیم داشت.


  سعید نمکی در گفتگو با پایگاه خبری دیمه نیوز اظهار داشت: امروز دو پروژه توسعه بخش های ICU و CCU در شهرستان فیروزکوه با همت مشترک خیرین و همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی و مقامات محلی به بهره برداری رسید، مجمتع پلی کلینیک تخصصی که قطعاً به عنوان مراکزی که می تواند خدمات سطح دو را به مردم منطقه فیزوزکوه ارائه دهد.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خاطر نشان کرد: در شهرستان فیروزکوه تخصص های اصلی وجود دارد و دستگاه رادیولوژی دیجیتال در حال راه اندازی است تا همکار رادیولوژیست مقیم با توجه به ظرفیت کلیشه های رادیو گرافی با شیوه ای که عزیزان ما در دانشگاه علوم پزشکی طراحی کردند و آنلاین متصل هستند به سیستمی که می تواند همکار رادیولوژیست ما کلیشه ها را بخواند و همکاران طبیب دیگر که درخواست کردند گزارش کند، درباره سی تی اسکن و اِم آر آی هم قطعاً در آینده بر حَسَب نیاز منطقه ان شاالله اقدام خواهد شد.

  این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: همکاران ما به اندازه کافی برای تخصیص نیروی انسانی مناسب اعم از پزشک و پرستار و پیرا پزشک برای منطقه فیروزکوه و دماوند برنامه ریزی کردند و قطعاً در ماه های آینده مشکل کمبود نیروی انسانی در فیروزکوه نخواهیم داشت، بیشترین بحث ما بحث پیشگیری است تا بتوانیم نیاز به تخت را کاهش دهیم.

  وی اظهار کرد: بحث طرح بسیج ملی کنترل فشارخون که مطرح شد خوشبختانه شهرستان فیروزکوه توانست یکی از رتبه های برتر در این طرح را کسب کند و مطمئن باشید که در آینده نیاز ما به CCU و ICU و بخش های دیالیز کمتر خواهد شد.

  وی گفت:  از بین سی میلیون و خُرده ای جمعیت که فشارخون را بررسی کردیم حدود دو میلیون و هفتصد هزار مورد جدید فشارخون بالا داشتند و حدود دَه میلیون نفر در حال یافتن فشارخون بودن اگر ما از این سیزده میلیون نفر مراقبت کنیم چه مقدار نیازمان به CCU و ICU و تخت برای بیماران کمتر خواهد شد اما اگر نیاز شود در یک الی دو سال آینده تعداد تخت را زیاد خواهیم کرد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز