پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 86946
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 26 جولای, 2019 - 15:43
 •   

  صبر ایران حدی دارد/ فلسطین قلب اسلام است

    امام جمعه فیروزکوه گفت: همه دنیا بدانند اگر تا دیروز کوتاه می آمدیم صبر ما هم حدی دارد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه با اشاره به پنجم مردادماه؛ سالروز تاسیس نماز جمعه اظهار داشت: اگر چه نماز جمعه […]

   


  امام جمعه فیروزکوه گفت: همه دنیا بدانند اگر تا دیروز کوتاه می آمدیم صبر ما هم حدی دارد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه با اشاره به پنجم مردادماه؛ سالروز تاسیس نماز جمعه اظهار داشت: اگر چه نماز جمعه از جمله برکات احیا شده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است امام در حقیقت نماز جمعه امری از اوامر الهی است، بعضی ها فکر می کنند که نماز جمعه مستحب است اما این را نمی دانند که نماز جمعه واجب است، اگر ما چهل هزار نفر شهروند در شهرستان داشته باشیم و اگر نماز جمعه عینی باشد همه باید در نماز جمعه شرکت کنند، نماز جمعه آورده دین و پیامبر اکرم (ص) است.

  خطیب نماز جمعه فیروزکوه خاطر نشان کرد: نماز جمعه کارکرد هایی دارد که یکی از آن ها این است که انسان را به یاد خداوند می اندازد، انسان به تقوا نیاز دارد و باید به دنبال معنویت باشد، علت عدم حضور مومنین در نماز جمعه این است که ما از وظایف دینی خود مطلع نیستیم.

  حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند با اشاره به ورود سردار عزیزی، فرماندهی جدید ناجا استان تهران افزود: جمعیت نیروی انسانی ما اندک هستند و فصل تابستان که می شود نوعاً نیروهای ما در مراکز گردشگری حضور دارند و فرصت شبانه روزی خود را برای مراکز گردشگری گذاشتند، در این منطقه نسبت به شهرستانهای دیگه که در فصل تابستان از این فرصت برخوردار نیستند باید توجه بیشتری داشته باشیم.

  وی درخصوص زحمات نیروی انتظامی بیان داشت: امروز نیروی انتظامی نه تنها در برخورد با منکرات بلکه در مرز های کشورمان چندین هزار شهید را در برخورد با مواد مخدر داده است، در کنار دیگر نیروی های مسلح؛ سپاه عزیزمان که حادثه بسیار بزرگی را رقم زدند و زمانی که مشاور مکرون به ایران سفر کرد طرح توقف در مقابل توقف را مطرح کرد، آمریکا از برجام خارج شد پس ما هم باید توقف کنیم.

  این مقام مسئول افزود: اگر انگلیسی ها کشتی ایران را توقیف کردند ما هم باید توقیف کنیم، در همه ابعاد ما باید قوی و قدرتمند باشیم و این بود که رزمندگان دلیر ما توانستند پهپاد جاسوسی آمریکایی ها را در آسمان مورد هدف قرار دادند، همه دنیا بدانند اگر تا دیروز کوتاه می آمدیم صبر ما هم حدی دارد.

  امام جمعه فیروزکوه خاطر نشان کرد: ما آغاز کننده جنگ نیستیم و تنش زدا هستیم، که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود فرمودند: ” همه همت ما حمایت از حماس است”، حماس هم قلب فلسطین است و فلسطین هم قلب اسلام است و ما هرگز دست از اسلام و فلسطین بر نمی داریم و حماس را هم تنها نمی گذاریم.

  وی گفت: امروز به برکت خون شهدا؛ فلسطین هم مسلح شده است، مقام معظم رهبری فرمودند “پیروزی از آن شماست و این یک سنت تخلف ناپذیر است، خداوند فرمود هر گروهی استقامت کند پیروزی از آنان است و الزامات این پیروزی این است که هرگز دست از مبارزه و جهاد نظامی برندارید”.

  امام جمعه فیروزکوه با اشاره به مسئله جمعه بازار فیروزکوه گفت: در هفته سالروز نماز جمعه قرار داریم و خودمان نباید شرایط را فراهم کنیم که مردم به نماز جمعه نیایند، ما از مسئولین محترم می خواهیم تا هفته آینده پنج شنبه بازار داشته باشیم و با خِرَد جمعی و رعایت کارکرد های دین و نماز جمعه بدون اینکه تعرضی به کسب و کار شهروندان فیروزکوه وارد شود ان شاالله این امر اجرایی شود.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز