پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 87171
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 10 آگوست, 2019 - 12:51
 •   

  ویژه برنامه روز جهانی بدون پلاستیک در شهر ارجمند برگزار شد

  ‍ به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون پلاستیک، برنامه فرهنگ سازی اهدای کیسه های پارچه ای در نانوایی ها و فروشگاه های سطح شهر ارجمند اجرا شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، این برنامه با همراهی و مشارکت اعضای گروه حامیان محیط زیست ارجمند (حمزا) و ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه و محیط […]


  به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون پلاستیک، برنامه فرهنگ سازی اهدای کیسه های پارچه ای در نانوایی ها و فروشگاه های سطح شهر ارجمند اجرا شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، این برنامه با همراهی و مشارکت اعضای گروه حامیان محیط زیست ارجمند (حمزا) و ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه و محیط بانی بخش ارجمند برگزار شد .

  در این مراسم فیروزنیا ریاست محیط زیست شهرستان فیروزکوه با اشاره به مشکلات ومعضلات ناشی از روند افزایش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در جامعه گفت: به لحاظ تولید بیش از ۵۰۰ هزارتن پلاستیک درسال، پنجمین کشور مصرف کننده پلاستیک درجهان هستیم واین زنگ خطری است برای نابودی محیط زیست بنابراین وظیفه همه مسئولان و مردم هست که با اتخاذ برنامه‌های آموزشی وفرهنگ سازی و ایجاد زیرساخت‌ها وبسترسازی مناسب، زمینه را برای استفاده کمتر مردم از کیسه‌های پلاستیکی به لحاظ ماندگاری طولانی در طبیعت وتهدید سلامت انسان‌ها را فراهم نمایند.

  همچنین ارجمندی مدیر گروه حامیان محیط زیست ارجمند فرهنگسازی در خصوص استفاده از مواد تجزیه پذیر و عدم استفاده از مواد نایلونی تاکید کرد و افرود: این طرح که با همکاری و مشارکت شهروندان و اعضای #حمزا در استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای و تجزیه پذیر انجام شد که بیش از ۵۰۰ عدد کیسه در شهر ارجمند و روستای لزور به شهروندان اهدا شد .

  ارجمندی تصریح کرد: این برنامه در جهت اگاهی بخشی و ارتقا سطح آگاهی عمومی در خصوص مضرات بهداشتی و زیست محیطی بکارگیری کیسه‌های نایلونی با شعار نه به پلاستیک اجرا شد که امیدواریم گامی هرچند کوچک در جهت کاهش استفاده از پلاستیک برداشته باشیم تا از این طریق فرهنگ مصرف نکردن کیسه‌های پلاستیکی نهادینه شود.

  در این برنامه کیسه های چند بار مصرف پلیمری سازگار با طبیعت بین شهروندان و نانوایی های سطح شهر ارجمند توزیع شد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز