پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 87779
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 6 سپتامبر, 2019 - 14:59
 •   

  امر به معروف تضمین کننده حیات طیبه جامعه اسلامی است

  امام جمعه فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه گفت: ما مسلمانان با حقیقت اسلام بسیار فاصله داریم، مسلمانی ما برای دیروز و امروز نیست و امر به معروف تضمین کننده حیات طیبه نظام جامع اسلامی است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام امیری ارجمند امام جمعه فیروزکوه در خطبه های عبادی سیاسی نماز […]


  امام جمعه فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه گفت: ما مسلمانان با حقیقت اسلام بسیار فاصله داریم، مسلمانی ما برای دیروز و امروز نیست و امر به معروف تضمین کننده حیات طیبه نظام جامع اسلامی است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام امیری ارجمند امام جمعه فیروزکوه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اظهار داشت: انسان می تواند از راه های متفاوتی کسب تقوا کند، ما به ظاهر مسلمان هستیم و پیش تر از آن شیعه دوازده امامی هستیم اما در عمل رفتارهایمان اسلامی و شیعی نمی باشد.

  این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) قیام نکرده است که ما اشک بریزیم؛ زنجیر بزنیم و… گرچه این امورات بسیار خوب هستند و عزاداری توصیه شده است اما این جفا است که امام حسین(ع) را در بیست دقیقه و سینه زدن و… خلاصه کنیم، ما اگر امام و رهبرمان را نشناسیم نماز و عبادت هایمان فایده ای ندارد.

  وی با اشاره به نظریه فوکویاما افزود: متاسفانه امروزه وهابیت تلاش می کند که به نام اسلام شهادت و تمامی اخلاقیت دین اسلام را از کتب درسی بردارد، حسینی بودن فقط سینه زدن، زنجیر زدن و اشک ریختن نیست، مسلمان اگر در مقابل منکر فریاد نزند مسلمان نیست.

  حجت الاسلام امیری ارجمند تصریح کرد: امروز داعش به نام اسلام تمام دنیا را متوجه خودش کرده است و می گویند مسلمانان وحشی هستند، مسلمانی یعنی تواضع و فداکاری داشته باشیم و برای چیز بی ارزشی در دنیا با برادر خود جدل نداشته باشیم، بگذارید همگان استفاده کنند و اگر زیاد آمد شما استفاده کنید، ما مسلمانان با حقیقت اسلام بسیار فاصله داریم، مسلمانی ما برای دیروز و امروز نیست و امر به معروف تضمین کننده حیات طیبه نظام جامع اسلامی است.

  امام جمعه فیروزکوه درخصوص حادثه ۱۷ شهریور سال ۱۳۵۷ که در میدان ژاله سابق اتفاق افتاد گفت: در آن زمان مردم می گفتند “ما سرباز امام حسین(ع) و سرباز نائب بر حق ایشان حضرت آیت الله العظمی امام خمینی هستیم” و مردم را کشتند، ما فرزند عاشورا هستیم و یکی از پیام های عاشورا این است که ما اگر سرمان هم برود با ظالمان سازگاری نمی کنیم، همان طور که امام حسین هزینه پرداخت کرد ما هم ایستادگی می کنیم، اگر چه تحریم اقتصادی ابزاری است که جبهه مقاومت را به زانو در بیاورد اما ما باید در مقابل دشمنان با دادن جان خود بایستیم.

  این مقام مسئول اذعان داشت: امروز گام سوم کاهش تعهدات برجامی را به فرمان قوای سه گانه به ویژه دولت محترم ابلاغ شد که از امروز شروع شده است، ما امروزه درخصوص سانترفیوژ ها باید از مرز تحقیقاتی و پژوهشی عبور کنیم و به مرز صنعتی برسیم، ما در گام سوم باید از سانترفیوژ های نسل شش و هشت استفاده کنیم.

  وی درباره سخن وزیر خارجه آمریکا که می گوید “اگر تاکنون شرط را از شما گرفتیم امروز مذاکره را مطرح می کنیم و شرطش این است که دست از مبانی جمهوری اسلامی بردارید” گفت: پس برای چه صد ها شهید و میلیون ها جانباز دادیم!!، این ها نشان می دهد که ما ذلت نمی خواهیم، همان طور که آمریکا قابل اعتماد نیست اروپا هم قابل اعتماد نیست اگر چه مذاکره انجام شود، آنان به دنبال این هستند که هر شخص حقیقی و حقوقی را تحریم کنند.

  حجت الاسلام امیری ارجمند در ادامه افزود: امروز فرانسه با طرح پیچیده ای گفته است که حاضریم ۱۸ میلیارد بابت پیش فروش نفت و ورود اعضای خارجی به ایران بدهیم، اما تاکنون که گام سوم را بر نداشته بودیم متاسفانه همین طرح نه در قالب اینستکس و… نیامده بود که همین بی اعتمادی نسبت به اروپا را نشان می دهد و ما از دستگاه دیپلماسی می خواهیم که در مقابل اتحادیه اروپا و هم آمریکا و هم استکبار جهانی قاطعانه گام سوم را اجرا کنند.

  امام جمعه فیروزکوه درباره جمعه بازار شهرستان گفت: ما مخالف تجارت و بازار نیستیم، شورای شهرستان فیروزکوه تعهد دادند که هنگام نماز جمعه بازار تعطیل شود و این امر بسیار خوب است اما قبل از نماز جمعه که بنده مشاهده کردم بازار مانند سابق جریان دارد؛ مردم باید بصیرت خود را افزایش دهند، اگر امروز بحث ظلم و فساد سیاسی و اقتصادی و… وجود دارد نتیجه تصمیمات ما است، اگر امروز آمریکا می خواهد ایران را مصادره کند صد در صد کار آمریکا نیست بلکه دست خیانت کاران داخلی است که سست ایمان و یا بی ایمان هستند، باید یک فکر تازه ای کرد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز