پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 87987
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 13 سپتامبر, 2019 - 15:25
 •   

  تشریح سه هربه دشمن برای ضربه به انقلاب/مردم ایران از سیدالشهدا درس «هیهات منا الذله» گرفتند

  امام جمعه موقت فیروزکوه گفت: دشمن با سه خطر، جاسوسی، اختلاس و گرانی قصد داشت کشور اسلامی و انقلاب ما را به خاک سیاه بنشاند، ما  از حضرت سید الشهدا درس “هیهات منا الذله” گرفتیم. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام سراج امام جمعه موقت فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: […]


  امام جمعه موقت فیروزکوه گفت: دشمن با سه خطر، جاسوسی، اختلاس و گرانی قصد داشت کشور اسلامی و انقلاب ما را به خاک سیاه بنشاند، ما  از حضرت سید الشهدا درس “هیهات منا الذله” گرفتیم.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام سراج امام جمعه موقت فیروزکوه در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: از گذشته دو خط مقابل هم صف آرایی و نبرد داشتند؛ یک خط معروف به سکولار است که می گوید دین در عالم آخرت برای سعادت مردم قدم بردارد و حق دخالت در حکومت و سیاست را ندارد؛ نقطه مقابل خط دین و دین داران است و می گوید دین برای ایجاد حکومت الهی آمده است و در آن انبیا الهی حکومت تشکیل دادند و خودشان در راس هرم قرار داشتند، دلیل دوم قرآن و احکام اسلام است که در تمام شئونات مردم قانون آورده است، دین بدون حاکمیت نمی تواند این همه قوانین الهی را که برای بشریت آورده اجرا کند.

  وی افزود: در زمان انقلاب اسلامی سکولار منزوی شد و دین حاکمیت را به دست گرفت اما با عقب نشینی دین داران در بعضی از ارزش ها؛ سکولار منزوی نه تنها به میدان آمد بلکه سیطره هم پیدا کرد و آیه ای از قرآن را به دست گرفت و به دستِ خودِ مسلمین داد و با همین آیه حاکیمت دین را زیر سوال برد و دین هر روز در مقام تضعیف است، اداره ای که نمازخانه دارد و زیر مجموعه آن به نماز نمی روند و می گویند اجباری در دین نیست، این همان سکولار است که با قدرت دارد حاکمیت می کند.

  امام جمعه موقت فیروزکوه با بیان اینکه “لا اکراه فی الدین” به حکومت باز می گردد گفت: دین به معنای یک کشوری است که قوانین و مقرراتی دارد و کسی که در این کشور است باید به قوانین آن احترام بگذارد، من که مسلمان هستم باید به قوانین دین احترام بگذارم پس این چه امری است که می گویند “لا اِکراهَ فِی الدین؛ اجباری در دین نیست”، در بعضی موارد یک قدم به عقب برداشتیم و سکولار چند قدم جلو تر پیش رفت.

  این مقام مسئول خاطر نشان کرد: دشمن با سه خطر بسیار بزرگ که می خواست کشور اسلامی و انقلاب ما را به خاک سیاه بنشاند؛ اولین خطر جاسوس هایی که دشمنان ایران و انقلاب از ملت ما گرفتند و به استخدام خود در آوردند، خطر دوم سونامی غارت بیت المال به صورت میلیاردی است.

  وی درباره خطر تورم و گرانی بیان داشت: خطر سوم تورم و گرانی است که کشور را احاطه کرد،که با درایت سربازان گمنام امام زمان(عج) با آن مقابله شد.

  حجت الاسلام سراج افزود: ما عاشورا، غدیر، امامت، روحانیت اصیل و شریف، در راس مملکت سلاله پیغمبر را داریم و از حضرت سید الشهدا درس “هیهات منا الذله” گرفتیم، ما به همه جهانیان و افراد آنان در داخل کشور و مزدوران آنان اعلام می کنیم که مایوس نیستیم و با تمام توان از انقلاب و اهداف مقدس شهدا، قرآن کریم و امامان شیعه حمایت خواهیم کرد.

  وی خاطرنشان کرد: دشمنان امامت و ولایت خیال کردند اگر به یک نقطه ضربه بزنند انقلابیون از موضع خود عقب می نشینند اما کور خواندند زیرا تا زمانی که شعار “هیهات منا الذله” و تا زمانی که اهداف انبیا الهی را در مقابل چشمانمان می بینیم و برای ولایت شهید می دهیم دنیا بداند مبارزه ما ادامه دارد و پرچم را به دست صاحب اصلی آن امام عصر(عج) خواهیم داد.

  انتهای پیام/*


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز