پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 88749
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 اکتبر, 2019 - 11:05
 •   

  روحانی در دانشگاه تهران: دولت در برابر دانشگاه مسئول است

  روحانی رئیس‌جمهور در داشگاه تهران:‌ بی‌تردید دانشگاه‌ها مسئولیت بسیار سنگینی را امروز بر دوش دارند و متقابلا دولت و جامعه هم در برابر دانشگاه مسئول است.


  روحانی رئیس‌جمهور در داشگاه تهران:‌ بی‌تردید دانشگاه‌ها مسئولیت بسیار سنگینی را امروز بر دوش دارند و متقابلا دولت و جامعه هم در برابر دانشگاه مسئول است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز با حضور در دانشگاه تهران در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید،‌ با بیان اینکه داشگاه برای ما اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد، گفت:‌ البته مقداری حوزه و دانشگاه را عام بگیریم و من به هر دو افتخار می‌کنم و خوشحالم درس‌های حوزویم در حوزه علمیه قم بالاترین مرکز علمی دینی بوده است. درس دانشگاهی‌ام در دانشگاه تهران بوده و همواره یک دانشگاه مهم و معتبر بوده و امروز هم اینچنین است.

  وی افزود: بی‌تردید دانشگاه‌های ما مسئولیت بسیار سنگینی را امروز بر دوش دارند و متقابلا دولت و جامعه هم در برابر دانشگاه مسئول است. اینکه خدمات دولت کافی است یا خیر و اینکه ما از نظر سلامت و تغذیه و خوابگاه و ورزشگاه به اندازه کافی امکانات لازم را فراهم کرده‌ایم من همین‌جا اعتراف می‌کنم نقایص فراوانی وجود دارد اما همیشه در تلاش و علاقه‌مند هستیم این مشکلات را رفع کنیم.

  رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که تنها گسترش فضای دانشگاه مطلوب ما نیست و باید فضای کمی و کیفی کنار هم قرار گیرد، تصریح کرد: نسبت به جوامع پیشرفته خیلی عقب نیستیم و حرکت‌های خوبی از نظر علمی داشتیم. فردی که متخصص پزشک است و در یک کشور پیشرفته آلمان مسئولیت یک مرکز پیشرفه پزشکی را دارد وقتی یکی از اقوامش نیاز به عمل جراحی دارد او را به تهران می‌آورد. از او پرسیدم برای چه او را تهران آوردی؟ مگر آنجا بهتر نیست؟ شما آنجا که استاد دانشگاه هستی و خودت مسئول آن مرکز هستی. چرا اینجا؟ گفت از نظر کیفیت ایران پایین‌تر نیست، از لحاظ رسیدگی پایین‌تر نیست. من نمی‌گویم،‌ او چنین گفت. گفت از نظر بهداشتی مراکز درمانی بهتر از اروپا است. این نشان می‌دهد کشور ما کشور پیشرفته‌ای است.

  انتهای پیام/*
  منبع:تسنیم


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز