پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 88563
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
 •   

  سرپرست سازمان غذا و دارو: ۳۰۰ قلم دارو به زودی در کشور تولید می‌شود

  سرپرست سازمان غذا و دارو ‌با اشاره به اینکه ۶۰ درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود، گفت:‌ به زودی ۳۰۰ قلم دارو در کشور تولید می‌شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، محمدرضا شانه‌ساز دقایقی پیش در جریان سفر وزیر بهداشت به شهرستان ساوه در استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به […]


  سرپرست سازمان غذا و دارو ‌با اشاره به اینکه ۶۰ درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود، گفت:‌ به زودی ۳۰۰ قلم دارو در کشور تولید می‌شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، محمدرضا شانه‌ساز دقایقی پیش در جریان سفر وزیر بهداشت به شهرستان ساوه در استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۶۰ درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود اظهار داشت: به زودی ۳۰۰ قلم دارو در کشور تولید می‌شود، خوشبختانه تحریم‌ها انگیزه تولید در عرصه‌های مختلف را افزایش داده به گونه‌ای که داروسازان داخلی هر دارویی را که در کشورهای اروپایی تولید می‌شود در صورت احساس نیاز طی فرآیند دو ساله در داخل تولید می‌کنند.

  وی افزود: توان تولید ۹۹ درصد نیاز دارویی در کشور را داریم ولی درحال حاضر۹۷ درصد داروی مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود.

  سرپرست سازمان غذا و دارو تصریح کرد: افزایش قیمت دارویی را در برخی داروها در کشور داریم ولی درصد زیادی نیست این اقدام سبب گردش علمی منابع دارویی و شرکت‌های دارویی می‌شود و ارتباط تولید با دارو را تسهیل می‌کند.

  شانه‌ساز بیان کرد: سه حوزه جدید معاونت فناوری ریاست جمهوری، ستاداجرایی فرمان امام و معاونت فناوری وزارت بهداشت ایجاد می‌شود هر چند ما همه این حوزه‌ها را جزو وزارت بهداشت می‌دانیم.

  وی با اشاره به حوزه غذایی این سازمان هم گفت: در حوزه غذایی هم اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.

  انتهای پیام/*

  منبع:تسنیم


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز