پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 88572
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
 •   

  نیروگاه گازی تولید برق و آب بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۸ میلیارد تومان افتتاح شد

  با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار بوشهر و مسئولان بندری کشور نیروگاه گازی تولید برق و آب بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۸ میلیارد تومان افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،نیروگاه گازی بندربوشهر صبح امروز با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار بوشهر افتتاح شد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی […]


  با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار بوشهر و مسئولان بندری کشور نیروگاه گازی تولید برق و آب بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۸ میلیارد تومان افتتاح شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،نیروگاه گازی بندربوشهر صبح امروز با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار بوشهر افتتاح شد.

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در این مراسم با اشاره به توسعه زیرساخت‌های بندری در اولویت برنامه این سازمان است اظهار داشت: افتتاح نیروگاه گازی تولید برق و آب در بندر بوشهر در راستای توسعه زیرساخت‌های بندری با همکاری بخش خصوصی انجام شده است.

  محمد راستاد با بیان اینکه این نیروگاه قادر است همزمان آب و برق تولید کند افزود: ۴٫۵ مگاوات برق از این نیروگاه تولید می‌شود که ضمن تامین برق بندر بوشهر، مازاد آن به شبکه برقرسانی استان بوشهر منتقل می‌شود.

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هم با اشاره به افتتاح نیروگاه گازی بندر بوشهر بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های بندری از جمله پایانه کانتینری و یخچالی در بندر بوشهر نیاز به امکانات و تاسیسات برق جدید است که نیروگاه گازی این بندر باهمکاری بخش خصوصی اجراء شد.

  سیاوش ارجمندزاده ظرفیت تولید برق در نیروگاه گازی بوشهر را ۴٫۵ مگاوات دانست و خاطر نشان کرد: این نیروگاه دارای ۳ دستگاه مولد تولید برق است که سوخت مصرفی آن از طریق گاز شهری تامین می‌شود.

  وی، ظرفیت تولید آب از این نیروگاه را از دیگر ظرفیت این پروژه دانست و تصریح کرد: این پروژه قادر است روزانه ۱۰۰ مترمکعب آب مقطر با ۳ بویلر تولید کند.

  مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر میزان سرمایه‌گذاری اجرای پروژه یاد شده را افزون بر۲۸ میلیارد تومان دانست و گفت: میزان سرمایه‌گذاری در اجرای نیروگاه گازی بندر بوشهر ۱٫۵ میلیون یورو و ۵۰ میلیارد ریال است.

  ارجمندزاده با تاکید بر توجه به قیمت تعرفه گاز مصرفی این نیروگاه افزود: نیروگاه گازی بندر بوشهر قادر است در اجرای طرح توسعه، ۴ مگاوات دیگر در تولید برق به ظرفیت آن بیافزاید که منطقی شدن قیمت تعرفه گاز مصرفی در آن می‌تواند زمینه افزایش ظرفیت آن فراهم کند.

  انتهای پیام/*

  منبع:تسنیم


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز