پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 89154
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 2 نوامبر, 2019 - 10:42
 •   

  لبنان| رایزنی‌های سیاسی برای تشکیل کابینه جدید

  رایزنی‌های سیاسی در لبنان به‌منظور تشکیل کابینه جدید در جریان است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،نقل از روزنامه الجمهوریه منابع وزارتی گزارش دادند که ماهیت اساسی در رایزنی‌های سیاسی٬ تشکیل دولت در اسرع وقت است. این منابع خاطرنشان کردند که این عجله برای تشکیل کابینه جدید٬ نشان‌دهنده نگرانی مقامات سیاسی از گسترش بحران اقتصادی […]


  رایزنی‌های سیاسی در لبنان به‌منظور تشکیل کابینه جدید در جریان است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،نقل از روزنامه الجمهوریه منابع وزارتی گزارش دادند که ماهیت اساسی در رایزنی‌های سیاسی٬ تشکیل دولت در اسرع وقت است. این منابع خاطرنشان کردند که این عجله برای تشکیل کابینه جدید٬ نشان‌دهنده نگرانی مقامات سیاسی از گسترش بحران اقتصادی و مالی و نیز بحران سیاسی است. طبق گزارش‌های منابع وزارتی٬ این امر به‌معنای آن است که هر نقشه و برنامه‌ای که در صدد آسیب زدن به تشکیل کابینه یک‌رنگ باشد٬ از پیش شکست خورده است؛ چرا که چنین نقشه‌هایی موجب می‌گردد تا کشور از همه جهت‌های سیاسی و اقتصادی و مالی و حتی امنیتی٬ وارد یک وضعیت بحرانی شود.

  منابع مذکور همچنین اشاره کردند که این رایزنی‌ها به‌شکل مستمر در جریان است و در ساعات آینده٬ مواضع به‌صورت روشن و علنی اعلام خواهد شد.

  منابع ادامه دادند که به‌ویژه مواضع برخی طرف‌های معروف مانند ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست‌ترقی‌خواه و نیز حزب نیروهای لبنانی مشخص می‌‌شود. این منابع همچنین اشاره کردند که علی‌حسن خلیل وزیر دارایی با هیئتی از سوی نبیه بری رئیس‌ پارلمان به کاخ بیت‌الوسط (مقر اقامات حریری) رفتند و نیز سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله دیروز از همه لبنانی‌ها خواست تا در دولت خلأ ایجاد نکنند. لازم به ذکر است که سید نصرالله بر تشکیل دولت در سریع‌ترین زمان ممکن و گوش دادن به مطالبات مردمی که به خیابان‌ها آمده‌اند تأکید کرد.

  منابع وزارتی اضافه کردند که در حال حاضر توپ در زمین تیم میشل عون رئیس‌جمهور لبنان و جریان آزاد ملی است و این احتمال وجود دارد که گزینه ‌آنها برای مأمور تشکیل کابینه در ساعات آینده٬ همان سعد حریری باشد.

  انتهای پیام/*
  منبع:تسنیم


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز