پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 89730
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
 •   

  برگزاری مانور زلزله و ایمنی در دبیرستان امام صادق (ع) فیروزکوه +تصاویر

  مانور زلزله و ایمنی صبح امروز در دبیرستان امام صادق (ع) فیروزکوه با حضور جمعی از مسئولین محلی برگزار شد.


  مانور زلزله و ایمنی صبح امروز در دبیرستان امام صادق (ع) فیروزکوه با حضور جمعی از مسئولین محلی برگزار شد.


  مانور زلزله فیروزکوهبه گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، این مانور با اعلام فرضی وقوع زلزله در دبیرستان امام صادق (ع) فیروزکوه و وارد شدن خسارات مالی و جانی به این مرکز آموزشی و وارد عمل شدن سازمانهای امداد رسان آغاز شد.

  اطفا حریق از نشت گاز و اتصال برق، ترمیم لوله های گاز و آب، وارد عمل شدن یگانهای انتظامی و انتقال مصدومین به محل امن و سپس به مراکز درمانی، برپایی چادر و اسکان موقت توسط امدادگران جمعیت هلال احمر از دیگر مراحل برگزاری این مانور بود.

  رئیس جمعیت هلال احمر فیروزکوه در حاشیه مانور زلزله امروز گفت: در این مانور با اعلام وضعیت اضطرار و به صدا در آمدن آژیر خطر پس از خارج کردن دانش آموزان از کلاس درس؛ عملیات امداد رسانی به مصدومان انجام شد و مجروحان با آمبولانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

  اکبر اسفندیار افزود: در مانور امروز جمعیت هلال احمر شهرستان با سه تیم دادرس که از قبل آموزش دیده بودند عملیات امداد نجات و اسکان اضطراری را انجام دادند.

  همچنین یدالله باطبی از اساتید رشته راه و ساختمان و سازه های ایمن دانشگاه مازندران که در مانور زلزله امروز حضور داشت اظهار کرد: در داخل زمین گازهای فراوانی وجود دارد که بعضی اوقات مقاومت آنها از زمین بیشتر شده که یا بصوت آتشفشان یا گسل ؛ حرکت لایه های زمین و وقوع زمین لرزه بروز می کند.

  وی افزود : زلزله قابل پیش بینی نیست اما رفتارهای ما در پیشگیری و مواجه با این پدیده طبیعی قابل آموزش و انتقال به نسل های مختلف است.

  انتهای پیام/*


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز