پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 90121
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 15 دسامبر, 2019 - 12:14
 •   

  هزاران پرنده مهاجر وارد تالاب قره‌قشلاق شدند

  مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از ورود هزاران پرنده مهاجر به تالاب قره‌قشلاق بناب خبر داد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،حمید قاسمی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر وضع آبی تالاب را تا حدودی بهبود بخشیده ‌و نخستین گروه پرندگان مهاجر وارد تالاب شدند. وی افزود: تالاب قره‌قشلاق هر سال […]


  مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از ورود هزاران پرنده مهاجر به تالاب قره‌قشلاق بناب خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،حمید قاسمی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر وضع آبی تالاب را تا حدودی بهبود بخشیده ‌و نخستین گروه پرندگان مهاجر وارد تالاب شدند.

  وی افزود: تالاب قره‌قشلاق هر سال در فصل سرما مأمن هزاران پرنده مهاجر است که از مناطق دور‌دست به این منطقه مهاجرت می‌کنند که اغلب این پرندگان شامل انواع مرغابی (تنجه، خوتکار، اردک سرسبز و آنقوت)، درنا و غاز است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان کرد: تالاب قره‌قشلاق بناب به‌دلیل زیبایی و تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی به عروس تالاب‌های شمال‌غرب کشور شهرت یافته است.

  وی ادامه داد: منطقه تالاب قره‌قشلاق بناب یک اکوسیستم ویژه و منحصر به فرد با چشم‌اندازهای طبیعی و زیبا، آبگیرها و ماندآبهای شاخص، یکی از زیستگاه‌های بسیار مناسب برای گونه‌های مختلف پرندگان است و این منطقه در حال حاضر از طریق پاسگاه‌های محیط‌بانی «چپقلو و قره‌قوزلو» و برجک دیده‌بانی جدید تحت حفاظت قرار می‌گیرد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی افزود: حقابه تالاب قره‌قشلاق بر اساس نتایج مطالعات انجام‌یافته حدود ۶۴ میلیون مترمکعب می‌باشد که از طریق ۲ ورودی اصلی آن یعنی رودخانه زرینه‌رود و مردق‌چای و در سه نقطه ورودی تأمین می‌شود.

  گفتنی است منطقه شکارممنوع و تالاب قره‌قشلاق به‌مساحت بیش از ۲۲ هزار هکتار در ۱۱۰کیلومتری جنوب‌غرب آذربایجان شرقی در شهرستان بناب قرار دارد.

  انتهای پیام/*
  منبع:تسنیم


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز