پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 90337
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 25 دسامبر, 2019 - 13:55
 •   

  تقویت وحدت دانشگاه و حوزه لازمه جامعه اسلامی است

  فرماندار فیروزکوه گفت: وحدت دانشگاه و حوزه زمینه ساز جامعه ای مدرن و مستقل در عین حال متدین و دیندار است.


  فرماندار فیروزکوه گفت: وحدت دانشگاه و حوزه زمینه ساز جامعه ای مدرن و مستقل در عین حال متدین و دیندار است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی در نشستی با عنوان وحدت دانشگاه و حوزه اظهار داشت: در جامعه غرب پس از رنسانس و انقلاب صنعتی بین علم و دینداری یک تقابل تا خواسته ناشی از عملکرد عالمان دینی دنیای غرب و یک دوره طولانی حکومت کلیسا ایجاد شد.

  فرماندار فیروزکوه افزود: بر خلاف غرب برخی از علمای اسلامی با علم به اینکه دین اسلام دین خردورزی است در تلاش بودند تا این تقابل بین دین و علم از جامعه اسلامی برچیده شود با این هدف که علم در خدمت دینداری و دین در جهت اخلاقی شدن و رفاه و پیشرفت جامعه قرار گیرد و دستیابی یابی به یک جامعه مدرن و عدالت محور برای همه اقشار جامعه فراهم شود.

  وی ادامه داد: پس از گذشت سالها در دنیای غرب ارتباط بین دین و علم به دغدغه دانشجویان مسلمان در کشور های اروپایی تبدیل شد و امام خمینی (ره) یک پیام تاریخی را به دانشجویان ابلاغ داشتند و خرسندی خودشان را از تعامل بین مدارس علوم دینی و دانشگاه ها ابراز کردند.

  وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که ارزش دینی نیاز به ابزار مدیریت علمی داشته و با رهبری ویژه امام خمینی(ره) از یک معضل که می توانست در جوامع اسلامی رخ دهد جلوگیری شد.

  جمارانی تصریح کرد: در شرایط کنونی نیز آنچه که امروز مورد تاکید رهبر انقلاب اسلامی وحدت در هدف است یعنی اینکه همه به سمت ایجاد جامعه ای اسلامی پیشترفته ومستقل حرکت کنیم.

  فرماندار گفت: در همین راستا هم وظیفه علمای دینی است که تصویری عقل گرا و خردورز از دین ارایه دهند و هم اینکه دانشگاهیان می بایست در مجموعه پژوهش های دانشگاهی از مکارم اخلاقی و عدالت که مفهوم فرا دینی و آرمان نظری است استفاده نمایند.

  انتهای پیام/*


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز