23 ذو الحجة 1441 Wednesday, 12 August , 2020
0

فرمانده ناجا: آشوب‌های اخیر نشانگر کینه دشمن است

  • کد خبر : 90330
  • ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
فرمانده ناجا: آشوب‌های اخیر نشانگر کینه دشمن است

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه آشوب‌های اخیر نشانگر کینه دشمن است، گفت: با تمام وجود از امنیت، دفاع و حراست می کنیم چرا که امنیت مردم خط قرمز ما است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،سردار حسین اشتری در چهل و دومین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین اظهار داشت: بر ارواح […]


فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه آشوب‌های اخیر نشانگر کینه دشمن است، گفت: با تمام وجود از امنیت، دفاع و حراست می کنیم چرا که امنیت مردم خط قرمز ما است.به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،سردار حسین اشتری در چهل و دومین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین اظهار داشت: بر ارواح پاک و مطهر شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت، مدافعان حریم و حرم و روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) آرزوی طول عمر باعزت داریم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اجرای برنامه توسط دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین بیان کرد: بحمداله رزمایش و برنامه امروز؛ بسیار خوب، جذاب، مبتکرانه و انقلابی بود و امید داریم که شعارهای ارائه شده در این رزمایش، باور همه دانش آموختگان باشد و سبب خیر و برکت برای نیروی انتظامی شود تا بتوانیم در خدمتگزاری به مردم و حفظ امنیت کوشاتر و موفق تر از همیشه باشیم.

سردار اشتری ادامه داد: امنیت یکی از موثرترین عوامل مورد نیاز همه جوامع بشری است و اگر نباشد، اقتصاد، فرهنگ، کسب و کار، دانشگاه، پژوهش، علم اندوزی و … نیست.

وی با تاکید بر اینکه در سایه امنیت انسان رشد پیدا می کند و شکوفا می شود، خاطر نشان کرد: خداوند را شاکر هستیم که در کشور یک امنیت باثبات و مثال زدنی داریم و این امنیت به برکت هدایت های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی)، آمادگی و هوشیاری نیروهای مسلح و حضور بابصیرت مردم در همه صحنه های صیانت از انقلاب اسلامی حاصل شده است.

سردار اشتری با اشاره به این که مردم عامل و پایه اصلی این امنیت باثبات هستند، تصریح کرد: به حول و قوه الهی این امنیت باثبات و مثال زدنی هر روز ارتقاء پیدا کرده و دشمن متوجه این موضوع شده که بالاترین سرمایه کشور ما، امنیت است بنابراین در صدد خدشه به این سرمایه عظیم می باشد.

وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف اعم از نظامی، امنیتی، اجتماعی، فرهنگی، ملی و … دارای اقتداری بی نظیر است و با وجود تمام تحریم های ظالمانه ای که دشمنان بر کشور ما روا داشته اند در مسیر رشد و پویایی با اقتدار ایستاده ایم.

فرمانده ناجا یادآور شد: چهل سال شاهد تهدید و توطئه از سوی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی ایران هستیم و با وجود توطئه های استکبار، مردم ما پای ارزش های این نظام و انقلاب ایستاده اند و در مقابل این توطئه ها مقاومت می کنند به طوری که همه آزادگان دنیا این مقاومت را از مردم عزیز ما فرا گرفته اند.

سردار اشتری با اشاره به دوران دفاع مقدس بیان کرد: مقاومت ما در دوران دفاع مقدس امروز الگوی همه آزادیخواهان جهان است به گونه ای که آزادیخواهان با تکیه بر دستاوردهای دوران دفاع مقدس ما مقابل ظلم و ستم می ایستند .

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ما در ابعاد مختلف مورد هجمه دشمنان قرار گرفته ایم، ادامه داد: دشمنان نظام و انقلاب در حوزه امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و … در صدد هجمه به ما هستند ولی این ملت بزرگ به پشتوانه ایمان به خدا و اعتقاد به نصرت الهی، همواره پیروز میدان هستند.

سردار اشتری با اشاره به حوادث اخیر در کشور ( آشوب های آبان ماه ) تصریح کرد: آشوب های اخیر نشانگرکینه دشمن بود به طوری که دشمنان تلاش کردند بر بستر یک موضوع اقتصادی و اجتماعی سوار شده و موج سواری کنند ولی این توطئه با هوشیاری مردم در کمتر از ۷۲ ساعت خنثی شد.

وی با بیان اینکه توطئه اخیر دشمن با حضور به موقع، هوشمندانه و مقتدرانه نیروهای مسلح در کنار مردم خنثی شد، افزود: کشور ما در حال رشد و پیشرفت است و این مهم ،خاری بر چشم دشمنان است به طوری که از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده می کنند.

سردار اشتری با مروری بر وقایع چهل ساله انقلاب خاطر نشان کرد: دشمن هر کاری را که توانسته انجام داده و اگر کاری نتوانسته انجام دهد قطعا قدرت آن را نداشته ولی در طول این چهل سال به مدد الهی همواره توانسته ایم توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

فرمانده ناجا با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و مقابله با توطئه های دشمنان، افزود: ان شاء الله در گام دوم چهل سالگی انقلاب با یاری خداوند، هدایت های رهبری، حضور با بصیرت مردم، قدرتمندتر از همیشه حرکت می کنیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه مردم سهم خود را در برابر توطئه هایی که برای کشور مان پیش آمده به خوبی ادا کرده اند، مطرح کرد: در آستانه فرا رسیدن نهم دی ماه و سالروز میثاق ملت با آرمان های شهدا و انقلاب هستیم .

وی افزود: این ایام به یاد ۹ دی ماه سال ۸۸ به عنوان هفته بصیرت نام گذاری شده و همگان دیدیم که مردم در ۹ دی ماه ۸۸ چه حضور باشکوهی برای صیانت از نظام و انقلاب داشتند.

سردار اشتری ادامه داد: در دی ماه ۹۶ نیز دیدید که مردم چگونه برای صیانت از نظام به میدان و عرصه آمدند و این حرکت عظیم مردمی در آبان ماه ۹۸ نیز تکرار شد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مردم ما با بصیرت هستند، تاکید کرد: مردم به انقلاب، نظام و رهبری علاقمندند البته ممکن است مشکلاتی ، نظراتی یا اعتراضاتی داشته باشند که باید از طریق قانونی دنبال شود و مسئولان امر نیز باید پاسخگو باشند اما این مردم از اصول و ارزش های انقلاب دست بر نمی دارند.

وی اضافه کرد: در جریان حوادث اخیر دیدیم که مردم هوشمندانه و به موقع و خودجوش برای دفاع از آرمان ها و ارزش های کشور به میدان آمده و با حضور خود توطئه های دشمنان را خنثی کردند. ما به بصیرت، هوشیاری و اقتدار ملت بزرگمان افتخار می کنیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح جریانات اخیر ادامه داد: نیروهای مسلح نیز مقتدرانه در کنار مردم بودند و صف آشوبگران از مردم جدا و وظایف خود را به خوبی انجام دادند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به دستگیری اشرار و آشوبگران خاطر نشان کرد: بر مبنای مستندات منتشر شده از صدا و سیما، همگان دیدند که این افراد به اشتباه خود اعتراف و اظهار ندامت کردند و این توطئه را توطئه دشمنان و آمریکا می دانند.

وی یادآور شد: حوادث اخیر روسیاهی برای استکبار و ایادی داخلی و خارجی اش است و باید بگویم با تمام وجود از امنیت، دفاع و حراست می کنیم چرا که امنیت مردم ؛ خط قرمز ما است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به فارغ التحصیلان دانشگاه علوم انتظامی امین بیان کرد: شما فرزندان عزیزم امروز مفتخر به دریافت درجه شدید و ان شاء الله با روحیه ولایی ، جهادی و انقلابی راه شهدا را ادامه دهید؛ شهدای عزیزی که در دوران دفاع مقدس و پس از آن برای امنیت این کشور جان دادند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی در راستای صیانت از امنیت ۱۳ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده، ادامه داد: در جریان حوادث اخیر نیز، نیروی انتظامی شهدایی تقدیم نظام و انقلاب کرد و امروز در این میدان افتخار میزبانی خانواده شهید جواهری را داریم .

وی ادامه داد: شهید جواهری و صیادی و … در جریان حوادث اخیر ، جانانه برای امنیت مردم و کشور ایستادند، شجاعانه خدمت کردند و با قامتی رعنا به شهادت رسیدند .

سردار اشتری تاکید کرد: این امنیت را به راحتی به دست نیاورده ایم که به راحتی از دست دهیم و ان شاء الله با عزم جزم از امنیت کشور دفاع می کنیم.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به حضور مقام معظم رهبری به دانشگاه علوم انتظامی امین در شهریور ماه ۹۶ بیان کرد: معظم له در سخنان خود تاکیدات و انتظاراتی داشتند و همه ما به ویژه شما دانشجویان باید تلاش کنید که این انتظارات به خوبی محقق شود.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه سربازان ولایت باید در بعد معنوی قوی و الگو باشند ادامه داد: یکی از وظایف مهم همه ما؛ خودصیانتی است و باید براساس آموزه های دینی و بنیان های مکتبی، بعد معنوی ، دینی و انقلابی خود را تقویت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظم و انضباط مطرح کرد: باید بند بند آیین نامه انضباطی نیروهای مسلح که به تصویب فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی ) رسیده، را اجرایی کنیم و مراکز آموزشی و دانشگاهی نیروی انتظامی در این امر پیشگام و پیشرو باشند.

سردار اشتری با اشاره به اهمیت تقویت آمادگی های جسمانی، بر علم افزایی و ارتقاء علمی تاکید کرد و افزود: دانش افزایی نیروهای مسلح یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه علوم انتظامی امین تاکید کرد: شما عزیزان باید از هر لحاظ برتر باشید و از محیط معنوی، علمی و انقلابی این دانشگاه به خوبی بهره بگیرید.

وی با بیان اینکه تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی یکی از اولویت های جدی ناجا است، ادامه داد: پلیس در تراز انقلاب اسلامی باید حرفه ای باشد و این حرفه ای گرایی در همه ابعاد اعم از انسانی ، نرم افزار ، سخت افزار، آموزشی ، استفاده از تکنولوژی و فناوری های روز و … می باشد.

سردار اشتری با اشاره به روند رو به رشد و پیشرفت پلیس تاکید کرد: پلیس باید الگو باشد و این مهم با تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی و تمدن اسلامی ممکن است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اساتید دانشگاه و مراکز علمی و آموزشی ناجا باید مجهز به روحیه معنوی، انقلابی، جهادی و خدمت مومنانه باشند بیان کرد: بحمداله این ظرفیت در نیروی انتظامی وجود دارد و دانشجویان عزیز نیز توجه کنند که از این فضای اسلامی ، معنوی و علمی بهره کافی ببرند.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه فضای دانشگاه علوم انتظامی امین اسلامی و انقلابی است، ادامه داد: این فضا باید بر روحیه دانشجویان به گونه ای اثرگذار باشد که تفاوت آنها با سایرین در رفتار و منش مشهود شود؛ یعنی یک دانش آموخته دانشگاه علوم انتظامی امین باید الگوی سایرین باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس ادامه داد: نیروی انتظامی با آحاد مردم سروکار دارد از طرفی برخورد با طیف متنوعی از تهدیدات، جرایم و آسیب های سخت و پیچیده از وظایف نیروی انتظامی است. بنابراین کسانی می توانند در مقابله با این آسیب ها و تهدیدات سربلند و پیروز باشند که به توصیه های اشاره شده یعنی داشتن روحیه ولایی ، انقلابی ، جهادی و … توجه کنند.

سردار اشتری خطاب به دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین ادامه داد: شما در مقطعی هستید که در این د انشگاه برای ماموریت های بزرگ آماده می شوید و غالب شما عزیزان متولدین دهه سوم و چهارم انقلاب هستید و ان شاء الله در گام دوم چهل سالگی انقلاب از فرماندهان و مدیران هستید و مسئولیت دارید بنابراین باید تلاش کنید بر مبنای منویات و انتظارات مقام معظم رهبری عمل کنید تا به اهداف خود برسید.

وی با بیان اینکه دشمنان هر روز با یک توطئه و با شکل های مختلف در صدد ضربه به ما هستند، تاکید کرد: لازم است در مقابل توطئه های دشمنان همواره هوشیار و آماده باشید و ان شاء الله در این راه، شهدایی چون “خرازی”، “صیاد شیرازی”، “باکری”، “حاج خداکرم” و … را الگو بگیرید.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه تحقق پلیس هوشمند یکی دیگر از اولویت های نیروی انتظامی است و ان شاء الله تا پایان سال ۱۴۰۰ این برنامه محقق می شود، مطرح کرد: پلیس هوشمند باید مقتدر، توانمند و توام با رأفت و عدالت باشد .

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه عامل انسانی در تحقق اهداف و برنامه های اولویت دار ناجا نقش موثری دارد، خاطر نشان کرد: ان شاء الله بتوانیم با تلاش و کوشش روزافزون و توجه به مطالبات و منویات مقام معظم رهبری به افق های پیشرفت روز افزون دست یابیم البته که تحقق این مهم توسط تک تک شما فرزندان عزیزم امکان پذیر است.

سردار اشتری در پایان از دست اندرکاران برگزاری چهل و دومین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین تقدیرکرد.

گفتنی است، پیش از سخنان سردار اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی، سردار لطفعلی بختیاری گزارشی از روند اقدامات انجام شده ارائه کرد؛ تجلیل از خانواده شهدا ، جانبازان ، دانش آموختگان برتر و اساتید نمونه بخشی از برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/*
منبع:فارس

لینک کوتاه : http://dimehnews.ir/?p=90330

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.