پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 90423
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
 •   

  لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و سنتی فیروزکوه

  فرماندار فیروزکوه به بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و سنتی فیروزکوه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تاکید کرد.


  فرماندار فیروزکوه به بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و سنتی فیروزکوه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تاکید کرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی در آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه با تاکید بر اینکه استفاده از ابزار هنر در ماندگاری اقدامات تاثیر گذار است اظهار داشت: نقش ارشاد اسلامی در شورای فرهنگ عمومی ترویج هنر در جامعه حائز اهمیت است.

  فرماندار فیروزکوه افزود: نقش اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالان این عرصه در ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه بسیار مهم و تعیین کننده است.

  وی تصریح کرد: با استفاده از فرهنگ و هنر باید علاوه بر ایجاد نشاط در جامعه، ارزش های والای انقلاب نظیر فرهنگ شهادت، اخلاق و معنویت را در جامعه ترویج کرد.

  وی گفت: باید در جامعه جنب و جوش، انگیزه ایجاد کرد و رخوت و سستی در جامعه را از بین برد و این مهم نیازمند تدوین برنامه دقیقی است.

  وی با بیان اینکه شهرستان فیروزکوه دارای ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و سنتی ارزشمندی است، افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باید نسبت به بهره‌گیری ازظرفیت‌های ارزشمند بیش از گذشته توجه داشته باشد.

  جمارانی  تصریح کرد:  شهرستان فیروزکوه زادگاه مفاخر و فرهیختگان بزرگی همچون شاعر گرانقدر امیری فیروزکوهی  است و نیاز است در این راستا نخبه پروری را دستور کار قرار دهیم که ارشاد اسلامی یکی از نهادهایی است که مسئولیت این مهم را برعهده دارد.

  وی باشاره به تجربه برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان فیروزکوه گفت:امروزه در جامعه بیش از هر زمانی نیازمند انسجام و روحیه ی مسئولیت پذیری هستیم؛ اجرای طرح هفته فرهنگی در این شهرستان  توانست منجر به ایجاد این روحیه در اداراتی که به طور مستقیم و غیر مستقیم دخیل هستند، شود و فرهنگ کار جمعی را بیش از پیش گسترش دهد.

  گفتنی است در این مراسم سیدحسین حسینی به عنوان سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه معرفی و از زحمات اسماعیل پور روشن رئیس سابق این اداره تقد شد.

  انتهای پیام/*


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز