پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 91720
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
 •   

  فیروزکوه قطب تولید بچه ماهی و گوشت ماهی قزل آلای رنگین کمان در استان تهران

  مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه گفت: فیروکوه قطب تولید بچه ماهی و گوشت ماهی قزل آلای رنگین کمان در استان تهران است.


  مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه گفت: فیروزکوه قطب تولید بچه ماهی و گوشت ماهی قزل آلای رنگین کمان در استان تهران است.


  ماهی

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، رضا فرازی، مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه، در خصوص تولید بچه ماهی در شهرستان فیرورکوه گفت : ظرفیت های بالایی در حوزه کشاورزی در فیروزکوه وجود دارد که پتانسیل های لازم جهت ایجاد مزارع پرورش ماهی سردابی از جمله این ظرفیت ها می باشد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه در ادامه افزود: به طوری که سیستم های پرورش ماهی قزل آلا در این شهرستان به صورت مدار باز، مدار بسته، استخر های دومنظوره کشاورزی با منابع آبی چشمه، چاه، قنات و رودخانه است.

  وی با تاکید بر این که تولید سالانه ماهی قزل آلا در شهرستان فیروزکوه ۲۱۵۰ تن است، خاطر نشان کرد: شهرستان فیروزکوه به عنوان قطب تولید ماهی استان تهران، حدود ۳۵ درصد از تولید گوشت ماهی این استان را به خود اختصاص می دهد.

  فرازی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان در بخش پرورش ماهی، افزود: بر اساس آمار منتشر شده سازمان شیلات ایران  صرفا  تولید سالیانه این شهرستان در ماهی سردابی از تولید سالیانه ۱۲ استان کشور بیشتر است که نشان دهنده  ظرفیت بالای این شهرستان در بخش پرورش ماهی می باشد.

  وی هم چنین در ادامه اذعان داشت: این شهرستان علاوه بر تولید گوشت ماهی در زمینه تولید بچه ماهی قزل آلا با تولید سی میلیون قطعه در سال نیز جز برترین ها در سطح کشور است.

  در پایان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: به واسطه همین عملکرد خوب و با کیفیت تولید ماهی در استان تهران، یکی از پرورش دهندگان ماهی قزل آلا این شهرستان به نام بهمن فیلم تولید کننده برتر ملی سال ۹۸ کشور در حوزه تولید ماهی سردابی شد.

  انتهای پیام/*


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز