- پایگاه خبری دیمه نیوز - http://dimehnews.ir -

ایجاد نقاهتگاه بیماران کرونایی با ۲۰۰ تخت در شهرستان فیروزکوه


فرماندار فیروزکوه گفت: با توجه به محدودیت فضاهای بستری در بیمارستان نقاهتگاه بیماران کرونایی با ۲۰۰ تخت راه‌اندازی خواهد شد.


به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز [1]، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه از ایجاد نفاهتگاه ۲۰۰ تختی در شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت فضاهای بستری در بیمارستان نقاهتگاه بیماران کرونایی با ۲۰۰ تخت راه‌اندازی خواهد شد.

مهدی یوسفی جمارانی در نشست قرارگاه پدافند زیستی مبارزه با کرونا خاطر نشان کرد: امروز با بحرانی به نام کرونا مواجه هستیم و نیاز به برنامه های استراتژیک داریم و یکی از این برنامه ها پیش‌بینی فضای لازم برای بستری بیماران احتمالی مبتلا به کرونا در روزهای آینده می باشد و با توجه به محدودیت فضاهای بستری در بیمارستان راه‌اندازی و ایجاد نقاهتگاه ضروری است.

فرماندار فیروزکوه در ادامه تصریح کرد: در همین راستا ایجاد نقاهتگاه ۲۰۰ تخت خوابی در شهرستان فیروزکوه در دستور کار قرار گرفت تا بیماران مبتلا که دوره نقاهت را می‌ گذرانند به جای بستری در منزل و شیوع بیماری در این نقاهتگاه بستری شوند.

وی ادامه داد: برای تجهیز و راه‌ اندازی این نقاهتگاه از امکانات و تجهیزات فرمانداری، سپاه، شبکه بهداشت و درمان استفاده می‌ شود و عملیات تکمیل و آماده‌ سازی آن تا چند روز آینده عملیاتی خواهد شد.

یوسفی جمارانی هم چنین تاکید کرد: تفکیک جنسیت بیماران از دیگر نکاتی است که امکان آن در این نقاهتگاه فراهم است تا مدیریت لازم لحاظ شود.

این مقام مسئول در پایان اشاره داشت: امکانات و تجهیزات تمام ادارات و دستگاه‌ های اجرایی شهرستان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا بسیج شده و همکاری کلیه دستگاه های متولی در این زمینه ضروری است.

 

انتهای پیام/*