- پایگاه خبری دیمه نیوز - http://dimehnews.ir -

تدفین فوت شدگان کرونا بر اساس پروتکل و مقررات کشوری انجام می شود


سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه گفت: وضعیت تشییع، انتقال، شست و شو و تدفین افرادی که بر اثر ویروس کرونا فوت می شوند، با فوت شدگان عادی متفاوت است و به صورت ویژه انجام می شود.


به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز [1]، مهدی رجب ترقی ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه، در خصوص نحوه غسل و تدفین فوت شدگان در اثر ویروس کرونا گفت: وضعیت تشییع، انتقال، شست و شو و تدفین افرادی که بر اثر ویروس کرونا فوت می شوند، با فوت شدگان عادی متفاوت است و به صورت ویژه انجام می شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه خاطر نشان کرد: دفن فوت شدگان به دلیل ابتلا به کرونا بر اساس پروتکل و مقررات کشوری انجام می شود و طبق این پروتکل فوت شدگان مبتلا به کرونا باید در عمقی مشخص و با استفاده از مواد آهکی دفن شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر فردی جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست بدهد مراسم تشییع، شست و شو و تدفین او زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط و بیماری های شبکه و درمان انجام می شود.

رجب ترقی اذعان داشت:‌ در این خصوص، برنامه ریزی های دقیقی انجام شده است تا سایر افراد در معرض این ویروس قرار نگیرند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه در خصوص مکان دفن افراد فوت شده مبتلا به کرونا بیان داشت: با پیشنهاد شهرداری و با هماهنگی قرارگاه پدافند زیستی مبارزه با کرونا منطقه ای برای دفن افراد فوت شده بر اثر بیماری کرونا در نظر گرفته شده است که این عمل با رعایت اصول بهداشتی انجام می شود و جای هیچ گونه نگرانی برای همشهریان وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/*