- پایگاه خبری دیمه نیوز - http://dimehnews.ir -

اقدامات قرارگاه پدافند زیستی فیروزکوه در راستای مقابله با ویروس کرونا


فرماندار فیروزکوه گفت: مردم به توصیه های بهداشتی عمل کنند و برای حفظ سلامت خود و سایر شهروندان و هم وطنان از خانه خارج نشوند و عامل گسترش زنجیره شیوع ویروس نباشند.


به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز [1]، مهدی یوسفی جمارانی در خصوص اقدامات قرارگاه پدافند زیستی اظهار داشت: در  شهرستان فیروزکوه مانند بسیاری از شهرهای دیگر در راستای مبارزه با کرونا، تصمیم هایی از سوی قرارگاه پدافند زیستی اتخاذ شد که پیرو آنها اقداماتی از قبیل تعطیلی بازار روز، مجتمع‌ های تجاری و فروشگاه های پرتردد و هم چنین عملیات ضدعفونی و گندزدایی معابر شهری و روستایی انجام شد.

فرماندار فیروزکوه در ادامه به کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان اشاره کرد و گفت: همزمان با اجرای طرح غربالگری و پایش ورود و خروجی شهرهای استان تهران در میدان ورودی شهرستان فیروزکوه نیز ایستگاه غربالگری و کنترل و پایش مسافران عبوری راه اندازی شده است.

یوسفی جمارانی هم چنین خاطر نشان کرد: اجرای طرح غربالگری، کنترل و پایش در ورودی شهرستان با هدف شناسایی افراد مشکوک یا مبتلا به این ویروس با عملیات تب سنجی انجام می شود.

وی به اقدامات در حوزه بیمارستانی اشاره داشت و تصریح کرد: در حوزه بیمارستانی نیز اقداماتی از قبیل عملیات آماده سازی نقاهتگاه با ظرفیت ۲۰۰ تخت در دستور کار قرار گرفت تا بیماران مبتلا که دوره نقاهت را می‌ گذرانند به جای بستری در منزل و شیوع بیماری در این نقاهتگاه بستری شوند.

فرماندار فیروزکوه در ادامه افزود: تامین وسایل حفاظت شخصی برای کادر پرستاری و نیز تامین دستگاه‌ های تب سنج از مهم ترین نیازهای این شهرستان است که در این راستا خیرین سلامت کمک های شایانی را داشتند.

جمارانی ضمن اظهار نگرانی از ترددهای مسافران علی رغم تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر در خانه ماندن و مسافرت نکردن تاکید کرد: از کلیه شهروندان و مسافران درخواست می کنیم که به توصیه ها عمل کنند و برای حفظ سلامت خود و سایر شهروندان و هم وطنان از خانه خارج نشوند و عامل گسترش زنجیره شیوع ویروس نباشند.

انتهای پیام/*